Tina Turner, Madonna, Adele... Kto jest królową popu? [QUIZ]

i

Autor: Helge Øverås/CC BY 2.5/Wikimedia Commons Tina Turner, Madonna, Adele... Kto jest królową popu? [QUIZ]

Tina Turner, Madonna, Adele... Kto jest królową popu? [QUIZ]

2021-03-26 19:06

Tina Turner, Madonna, Adele... Kto jest królową popu? Ostatnie 30 lat sprawiło, że ten gatunek muzyczny, jak sama nazwa wskazuje, stał się zdecydowanie najpopularniejszy na świecie. W tym czasie rozbłysły gwiazdy wielu wokalistek, które inspirowały się takimi piosenkarkami, jak Tina Turner, Madonna czy Whitney Houston Tiną. Znajdziecie je w naszym quizie.

Tina Turner, Madonna, Adele... Kto jest królową popu? [QUIZ]

Tina Turner, Madonna, Adele... Kto jest królową popu? Ostatnie 30 lat to prawdziwy wysyp żeńskich gwiazd muzyki pop, jako że od lat 90. to zdecydowanie najpopularniejszy gatunek muzyczny na świecie. Madonna czy Tina Turner zaczynały karierę jeszcze wcześniej - ta druga nagrywała płyty już w latach 60. ubiegłego wieku, gdy występowała jeszcze razem ze swoim mężem, którym był Ike Turner.

Czytaj też: Madonna prawie NAGO! Ma 63 LATA i pokazała niemal wszystko. Jak wygląda?

Tina Turner i Madonna w latach 80. toczyły korespondencyjny bój o miano królowej popu, a tę dwójkę próbowała jeszcze rozdzielić w drugiej połowie dekady Whitney Houston, której szczyt popularności przypadł na przełom lat 80. i 90. Wyróżniających się na międzynarodowej scenie wokalistek pop jest jednak o wiele więcej. Ostatnie lata należały do Adele, ale w naszym quizie znajdziecie także inne następczynie Tiny Turner czy Madonny.

Nasi Partnerzy polecają