W Łodzi powiedzieli jej, że ma koronawirusa; w Płocku, że nie! Ominęła ją operacja...

2020-09-17 7:51 Michał Michalak
W Łodzi powiedzieli jej, że ma koronawirusa; w Płocku, że nie! Ominęła ją operacja...
Autor: cleankidsmagazin/cc0/Pixabay.com Mieszkanka Płocka, którą ominęła zaplanowana operacja, była badana takim samym aparatem, jaki trafił właśnie do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, zdj. ilustracyjne

Tyle zamieszania w życiu mieszkanki Płocka wprowadził południowokoreański aparat do badań na obecność koronawirusa. Kobieta pojechała do Łodzi na zaplanowaną operację, ale urządzenie pokazało, że jest chora, więc wróciła do Płocka, gdzie okazało się, że jest zdrowa. Ten sam aparat trafił teraz do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, i to w osobliwych okolicznościach.

Jak informuje Gazeta Wyborcza Płock, mieszkanka Płocka została przebadana przed zaplanowaną operacją w Łodzi i wyszło, że ma koronawirusa, ale jak wróciła do Płocka, okazało się, że jest zdrowa. Niezgodny z prawdą wynik testu zawdzięcza południowokoreańskiemu urządzeniu do wykrywania COVID-19. Takie samo trafiło właśnie z Ministerstwa Zdrowia do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, i to w osobliwych okolicznościach, bo kurier po prostu zostawił paczkę w placówce, i tyle.

- Kiedy my kupujemy jakąś aparaturę, na miejsce przyjeżdża serwis, wszystko montuje, testuje, czy dobrze dane urządzenie pracuje, dostraja je, szkoli załogę. A tu mamy wszystko sami zrobić… - mówi Gazecie Wyborczej Płock dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku Stanisław Kwiatkowski.

Jak informuje Gazeta Wyborcza Płock, z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku płyną też nieco lepsze wieści. Jeszcze w tym tygodniu do placówki ma trafić dużo lepszej klasy aparat, który nie tylko ma za zadanie wykrywać koronawirusa, ale też grypę i inne choroby. Po jego kalibracji i przeszkolenie personelu szpital w Płocku będzie sam pobierał wymazy, nie musząc już liczyć na innych. Jak informuje Kwiatkowski, urządzenie będzie wykorzystywane wyłącznie na wewnętrzne potrzeby szpitala i nie będzie udostępniane zewnętrznym podmiotom.

Płońsk. Poszły pożegnać zmarłego, wróciły z koronawirusem! "Chmara ludzi" z całej Polski!

Kobieta dusiła się przed centrum handlowym. Uratowali ją policjanci

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.