Quiz. Zoo Płock kończy 70 lat. Co wiecie o jednej z największych atrakcji turystycznych Płocka?

2021-05-01 10:44 Michał Michalak
Quiz. Zoo Płock kończy 70 lat. Co wiecie o jednej z największych atrakcji turystycznych Płocka?
Autor: Zoo Płock Quiz. Zoo Płock kończy 70 lat. Co wiecie o jednej z największych atrakcji turystycznych Płocka?

Zoo Płock kończy 70 lat. Co wiecie o jednej z największych atrakcji turystycznych Płocka? Placówka została otwarta dokładnie 1 maja 1951 r., po tym jak została przekształcona z powstałego wcześniej ogródka botanicznego. Na początku można w niej było zobaczyć: jelenie, niedźwiedzie, wilki, lisy, ptaki, gady, ryby. Dziś Zoo Płock przyciąga nie tylko zwiedzających z regionu, ale i innych innych części Polski, a przed pandemią koronawirusa odwiedzało je ok. ćwierć miliona turystów rocznie. Co pamiętacie z 70 lat Zoo Płock?

Quiz. Zoo Płock kończy 70 lat. Co wiecie o jednej z największych atrakcji turystycznych Płocka?

Zoo Płock kończy 70 lat, jako że powstało dokładnie 1 maja 1951 r., zastępując ogródek botaniczny. Na początek była tam tylko fauna krajowa, tj. jelenie, niedźwiedzie, wilki, lisy, ptaki, gady, ryby. Dziś to ponad 500 gatunków zwierząt, których liczba, wyłączając bezkręgowce, sięga prawie 7 tysięcy. Jeszcze przed pandemią placówkę odwiedzało rocznie ok. ćwierć miliona ludzi, natomiast w minionym roku, nawet mimo jej czasowego zamknięcia, menażerię podziwiało blisko 168 tys. osób.

Zoo Płock to jedna z największych atrakcji turystycznych Płocka, a nawet tej części Mazowsza. To drugi ogród zoologiczny w województwie mazowieckim po tym znajdującym się w Warszawie. Mimo że placówka nie zajmuje zbyt dużej powierzchni, to udało się w niej zgromadzić naprawdę imponującą menażerię, w skład której wchodzą gatunki dostępne tylko tutaj. Co zapamiętaliście z 70 lat Zoo Płock? Sprawdźcie to w naszym quizie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE