Wielka akcja policji z Płocka! Mundurowi znaleźli 20 kg narkotyków [ZDJĘCIA]

2021-11-30 7:01
Wielka akcja policji z Płocka! Mundurowi znaleźli 20 kg narkotyków [ZDJĘCIA]
Autor: KMP w Płocku Wielka akcja policji z Płocka, która zakończyła się skonfiskowaniem blisko 20 kg narkotyków i zatrzymaniem czterech mężczyzn

Wielka akcja policji z Płocka, która zakończyła się skonfiskowaniem blisko 20 kg narkotyków i zatrzymaniem czterech mężczyzn. Mundurowi zatrzymali najpierw dwa pojazdy, którymi jechali podejrzani, a następnie przeszukali wynajmowane przez nich lokale w Woli Łąckiej i Płocku. Mieszkańcy powiatu sierpeckiego wprowadzali na rynek: marihuanę, amfetaminę i kokainę.

Wielka akcja policji z Płocka! Mundurowi znaleźli 20 kg narkotyków

Policjanci z Płocka zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 24-27 lat, którzy próbowali wprowadzić na rynek blisko 20 kg narkotyków. W wyniku działań operacyjnych mundurowi ustalili, że mieszkańcy powiatu sierpeckiego będą je przewozić w środę 24 listopada w godzinach porannych. To tam zatrzymali dwa auta, którymi jechali podejrzani, a policyjny pies Ajra wywęszył w jednym z samochodów prawie 4,5 kg marihuany. Działania policjantów z Płocka przeniosły się następnie na jedną z pobliskich posesji należącą do jednego z zatrzymanych mężczyzn - 26-latka - gdzie mundurowi ujawnili kolejne przeszło 15 kg narkotyków: marihuanę, amfetaminę i kokainę, które były ukryte w foliowych workach w beczkach. Przeszukanie trwało także w mieszkaniu w Płocku, które wynajmował 27-latek - na miejscu było kilkadziesiąt gramów nielegalnych substancji. Wiadomo, że wszystkie zabezpieczone narkotyki miały trafić na lokalny rynek.

Czytaj też: Fatalny wypadek pod Sierpcem! Dwie kobiety nie żyją, dwie w szpitalu. Seat zmiażdżony przez tira

- Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator z Prokuratury Rejonowej w Gostyninie wszczął śledztwo i przedstawił wszystkim podejrzanym zarzut wprowadzenia do obrotu narkotyków. Za ten czyn grozi im do 12 lat więzienia. Ponadto 26- i 27-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zdecydował, że wszyscy zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie - informuje policja w Płocku.

Czytaj też: Płock. Nie żyje ksiądz Piotr Muzyczyszyn. 35-latek uczył w III LO

Wielka akcja policji z Płocka! Mundurowi znaleźli 20 kg narkotyków [ZDJĘCIA]

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Grób Ewy Tylman
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE