Płock. Nie żyje ksiądz Piotr Muzyczyszyn. 35-latek uczył w III LO

i

Autor: 3lo.pl; Przemysław Jahr/domena publiczna/Wikimedia Commons Nie żyje ksiądz Piotr Muzyczyszyn z parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku. Duchowny zmarł w czwartek 25 listopada w wieku 35 lat

Płock. Nie żyje ksiądz Piotr Muzyczyszyn. 35-latek uczył w III LO

2021-11-26 23:34

Nie żyje ksiądz Piotr Muzyczyszyn z parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku. Duchowny zmarł w czwartek 25 listopada w wieku 35 lat i był również związany z III Liceum Ogólnokształcącym, gdzie uczył religii. Pochodził z Sierpca, gdzie zostanie też pochowany na cmentarzu parafialnym. W mszy świętej pogrzebowej weźmie udział biskup płocki Piotr Libera.

Płock. Nie żyje ks. Piotr Muzyczyszyn. 35-latek uczył w III LO

Nie żyje ksiądz Piotr Muzyczyszyn z parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku, gdzie był wikariuszem przez ostatnie 3 lata. Zmarł w czwartek 25 listopada w wieku 35 lat. Jak informuje na swojej stronie internetowej Kuria Diecezjalna w Płocku, ks. Piotr Muzyczyszyn pochodził z Sierpca, gdzie urodził się 16 kwietnia 1986 r. Święcenia kapłańskie przyjął 18 czerwca 2011 r. w Płocku, a następnie został wikariuszem parafii w Serocku, którą to funkcję pełnił przez kolejne 3 lata. W latach 2014-2018 studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, po czym trafił do Płocka. Jak informuje Portal Płock, duchowny zmarł nagle. Ks. Piotr Muzyczyszyn zostanie pochowany w sobotę 27 listopada na cmentarzu parafialnym w rodzinnym Sierpcu. W mszy świętej pogrzebowej, która odbędzie się kościele parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku, weźmie udział biskup płocki Piotr Libera.

- Z głębokim smutkiem żegnamy ś.p. ks. Piotra Muzyczyszyna – katechetę, przyjaciela młodzieży, serdecznego Kolegę. Tracimy wrażliwego, skromnego i dobrego Człowieka, cieszącego się sympatią uczniów i pracowników szkoły. Ks. Piotrze, dziękujemy za życzliwość, uśmiech i pogodę ducha, którymi na co dzień nas obdarowywałeś. Będzie nam Ciebie brakowało - czytamy na stronie internetowej III LO w Płocku.

Czytaj też: Zbierali dla niego krew w Płocku i Sochaczewie. Nie żyje 34-letni Andrzej. Koronawirus zniszczył jego płuca

Czytaj też: Koronawirus. Dwie dziewczynki bez prawa wstępu do szkoły. Wielka afera w Gąbinie [WIDEO]

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Potrójne morderstwo w Jurczycach. Podejrzani zatrzymani po ponad 20 latach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE