Wisła Płock otwiera nową sekcję! Będą następcy Bartosza Kwolka i Pawła Halaby z PlusLigi?

2021-02-22 11:00 Michał Michalak
Wisła Płock otwiera nową sekcję! Będą następcy Bartosza Kwolka i Pawła Halaby z PlusLigi?
Autor: TaniaVdB/cco/Pixabay.com Wisła Płock otworzyła nową sekcję - siatkarską. Klub chce wychować następców Bartosza Kwolka i Pawła Halaby, pochodzących z Płocka zawodników występujących w PlusLidze

Wisła Płock poinformowała o otwarciu nowej sekcji. Od minionego piątku pod niebiesko-biało-niebieskimi barwami występują siatkarze, do tej pory znani jako MUKS Volley Płock. To kolejny krok w rozwoju klubu prowadzonego przez Jerzego Chęcińskiego, po tym jak kilka miesięcy temu nawiązał on współpracę z Metrem Warszawa, znaną kuźnią siatkarskich talentów. Wisła Płock chce teraz sama wychować zdolnych graczy na miarę Bartosza Kwolka i Pawła Halaby, pochodzących z Płocka zawodników występujących w Pluslidze.

Wisła Płock otwiera nową sekcję!

Wisła Płock otwiera nową sekcję - siatkarską. Pod niebiesko-biało-niebieskimi barwami będą od teraz występować zawodnicy 3-ligowego MUKS Volley Płock. Klub już kilka miesięcy temu nawiązał współpracę z Metrem Warszawa, znaną kuźnią talentów, której wychowankami są m.in. Piotr Nowakowski, Karol Kłos i Andrzej Wrona. Kolejnym krokiem naprzód ma być używanie historycznej - Wisła Płock.

- Teraz po 33 latach przerwy pod nasze skrzydła wraca sekcja piłki siatkowej mężczyzn. To następny powrót do korzeni i chlubnej tradycji, sięgającej lat 1955-1988. Przed laty największym sukcesem siatkarskiej sekcji Wisły była walka w turnieju barażowym o awans do II ligi, ale wielu siatkarzy rodem z Płocka dało się poznać nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej. Byli to między innymi reprezentant Polski Zbigniew Ferszt (Płomień Milowice) czy dwukrotny mistrz Polski i trzykrotny zdobywca Pucharu Polski Mariusz Sobczak (AZS Olsztyn) - informuje Wisła Płock na swojej stronie internetowej.

Będą następcy Bartosza Kwolka i Pawła Halaby z PlusLigi?

Najbliższy cel siatkarzy Wisły Płock to awans do wyższej klasy rozgrywkowej, a w perspektywie długoterminowej - wychowanie następców Bartosza Kwolka i Pawła Halaby, czyli pochodzących z Płocka zawodników występujących w PlusLidze.

- W tym celu nawiązano współpracę z klubem Metro Warszawa, słynącym w kraju z doskonałej pracy z młodzieżą. Pierwszym celem jest awans do II ligi, przy jednoczesnym rozpoczęciu szkolenia młodzieży. Liczymy, że adepci siatkówki pod skrzydłami Wisły Płock będą mieli szansę rozwoju. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach nasze miasto doczeka się kolejnych siatkarskich talentów na miarę Bartosza Kwolka - mówi trener siatkarzy Wisły Płock Jerzy Chęciński.

Siatkówka to tym samym czwarta - po piłce nożnej, boksie olimpijskim i e-sporcie - sekcja Wisły Płock.

- Kiedyś już to mówiłem, ale mimo to powtórzę. Wisła Płock nie powinna kojarzyć się jedynie z dwoma wiodącymi dyscyplinami, jakimi niewątpliwie są piłka nożna i piłka ręczna. To także kilkanaście innych sekcji, które działały w klubie na przestrzeni lat. Cieszymy się, że po długiej przerwie do wiślackich sekcji dołączy piłka siatkowa mężczyzn - mówi Tomasz Marzec, prezes Wisły Płock.

Czytaj też: Płock. Wisła WYLEJE?! Woda powyżej stanów alarmowych. Lodołamacze w akcji [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Czytaj też: Pułtusk: Jan Lityński wszedł do Narwi, żeby ratować psa, i ZNIKNĄŁ. Nie odnalazł się do tej pory

Czytaj też: Płock. Koniec procesu za profancję Matki Boskiej. Kto zapomniał o liście biskupów kryjących pedofilów? [ZDJĘCIA]

Płock. Wisła WYLEJE?! Woda powyżej stanów alarmowych. Lodołamacze w akcji [ZDJĘCIA]

Andrzej Duda na nartach