Pułtusk: Wszedł do Narwi, żeby ratować psa, i ZNIKNĄŁ. Nie odnalazł się do tej pory

2021-02-22 9:25 Michał Michalak PAP

Trwają poszukiwania Jana Lityńskiego, o którego śmierci poinformowali w niedzielę m.in. Antoni Macierewicz i Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego. 75-latek wszedł do Narwi na wysokości ul. Wyszkowskiej w Pułtusku, żeby ratować psa, pod którym załamał się lód, ale zniknął w wodach rzeki. W poszukiwaniach Jana Lityńskiego biorą m.in. udział policjanci z Płocka.

Pułtusk: Wszedł do Narwi, żeby ratować psa, i ZNIKNĄŁ. Nie odnalazł się do tej pory

Trwają poszukiwania Jana Lityńskiego, który wszedł do Narwi na wysokości ul. Warszawskiej w Pułtusku, żeby ratować psa, pod którym załamał się lód. Już w niedzielę pojawiła się informacja o śmierci 75-latka, którą podali m.in. Antoni Macierewicz i Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Zgon Jana Lityńskiego potwierdza również rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka.

- W Pułtusku na wysokości ul. Wyszkowskiej, spacerując wałem przeciwpowodziowym, wszedł do rzeki Narew, chcąc wyciągnąć z niej psa, pod którym załamał się lód. Według relacji żony, która była świadkiem zdarzenia, mężczyzna utonął - mówi.

W poszukiwaniach Jana Lityńskiego biorą udział m.in. policjanci z Płocka. Ciarka dodaje, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pułtusku ogłoszono alarm dla całego stanu osobowego.

- Do Pułtuska skierowano 21 funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku. Poszukiwania prowadzą także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z łodzią i dwoma saniami lodowymi. Na miejscu pracują trzy grupy nurków i ochotnicza straż pożarna z dronem - kończy.

Czytaj też: Płock. Wisła WYLEJE?! Woda powyżej stanów alarmowych. Lodołamacze w akcji [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Czytaj też: Płock. Przepłynęły na krze całe miasto! Służby nie były w stanie pomóc [WIDEO]

Czytaj też: Lubowidz. 41-latek ZGINĄŁ od strzału z broni myśliwskiej! Znaleźli go rodzice

Płock. Wisła WYLEJE?! Woda powyżej stanów alarmowych. Lodołamacze w akcji [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Policjant uratował 2-miesięcznego chłopca