Wybory 2019: kandydaci do Sejmu w Płocku. Okręg nr 16 [LISTA]

2019-10-08 14:43 Michał Michalak/wybory.gov.pl
Wybory 2019: kandydaci do Sejmu w Płocku. Okręg nr 16 [LISTA]
Autor: commons.wikimedia.org Budynek Sejmu przy ul. Wiejskiej w Warszawie

Za kilka dni poznamy posłów nowej kadencji Sejmu z okręgu płockiego. W jego skład wchodzą powiaty: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski oraz Płock jako miasto na prawach powiatu - operacja "wybory 2019" jest już na finiszu.

Z okręgu nr 16, którego siedziba mieści się w Płocku, wybierzemy 10 posłów z grona 120 kandydatów, których zgłosiło 6 komitetów wyborczych: KW Polskie Stronnictwo Ludowe (lista nr 1), KW Prawo i Sprawiedliwość (nr 2), KW Sojusz Lewicy Demokratycznej (nr 3), KW Konfederacja Wolność i Niepodległość (nr 4), Koalicyjny KW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni (nr 5) i KW Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy (nr 8).

Wśród kandydatów nie brakuje doświadczonych parlamentarzystów, którzy od wielu lat reprezentują północno-zachodnie Mazowsze w Sejmie, ale też osób ubiegających się o mandat posła po raz pierwszy. To przedstawiciele prawie wszystkich grup wiekowych, wykonujący różne zawody - choć nie brakuje też osób, które nie zakończyły jeszcze swojej edukacji - ale łączy ich jedno: wybory 2019.

Lista nr 1 - Komitet wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe:

1. Piotr ZGORZELSKI, parlamentarzysta z Zągoty, członek partii.
2. Mirosław Adam ORLIŃSKI, prawnik z Sochaczewa, członek partii.
3. Konrad WOJNAROWSKI, prawnik z Nosarzewa Borowego, członek partii. 
4. Zenon SZCZEPANKOWSKI, nauczyciel fizyki i astronomii z Chorzeli, członek partii.
5. Maria Bożena WRÓBLEWSKA, nauczycielka przedszkola z Sannik, członkini partii.
6. Jerzy RZYMOWSKI, przedstawiciel władzy samorządowej z Kuczborka Wsi, członek partii.
7. Iwona SIEROCKA, przedstawiciel władzy samorządowej z Płocka, członkini partii. 
8. Łukasz LEWANDOWSKI, prezes z Ciechanowa, członek partii.
9. Jacek RYZIŃSKI, urzędnik samorządowy z Sochocina, członek partii.
10. Michał SOSNOWSKI, prezes z Płocka, nie należy do partii.
11. Wojciech SZUSTAKIEWICZ, inżynier rolnictwa z Mszczonowa, nie należy do partii.
12. Katarzyna DURCZAK-KUŹMIŃSKA, nauczyciel z Granic, nie należy do partii.
13. Anna DERLUKIEWICZ, dyrektor do spraw administracyjnych z Płocka, członkini partii. 
14. Karolina Agnieszka KOPER, pracownik samorządowy z Nowych Święcic, nie należy do partii.
15. Piotr Łukasz RZESZOTARSKI, kierownik muzeum z Sierpca, nie należy do partii politycznej.
16. Nina MIRGOS-KILANOWSKA, przedstawiciel władz publicznych z Franciszkowa, członkini partii.
17. Agata Ewa SOSIŃSKA-OSIECKA, prezes z Płońska, członkini partii.
18. Elżbieta Urszula APTEWICZ, specjalista bankowości z Mławy nie należy do partii.
19. Anna SMOLIŃSKA, politolog z Ciechanowa, nie należy do partii.
20. Tomasz KOMINEK, dyrektor departamentu z Płocka członek partii.

Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:


1. Łukasz Jan SZUMOWSKI, lekarz-specjalista kardiolog z Warszawy, nie należy do partii.
2. Maciej MAŁECKI, historyk z Sochaczewa, członek partii. 
3. Maciej Roman WĄSIK, archeolog z Warszawy, członek partii.
4. Marek OPIOŁA, politolog z Warszawy, członek partii.
5. Anna Ewa CICHOLSKA,  parlamentarzystka z Regimina, członkini partii.
6. Waldemar Ryszard OLEJNICZAK, parlamentarzysta z Sierpca, członek partii.
7. Robert Jerzy KOŁAKOWSKI, parlamentarzysta z Ciechanowa, członek partii.
8. Rafał ROMANOWSKI, polityk z Makowa Mazowieckiego, członek partii.
9. Jacek Dawid OZDOBA, przedstawiciel władzy samorządowej z Warszawy, nie należy do partii.
10. Krzysztof BIEŃKOWSKI, ekonomista z Przasnysza, członek partii.
11. Maria Bożena GAJEWSKA,  technik ogrodnik z Sierakowa, członkini partii.
12. Marlena MAZURSKA, specjalista bankowości z Gąbina, członkini partii.
13. Marek KIEŁBIŃSKI, nauczyciel historii z Mławy, członek partii.
14. Wioletta Maria KULPA, kierownik marketingu z Płocka, członkini partii.
15. Ewa Anna LEŚNIEWSKA, nauczyciel nauczania początkowego z Żuromina, członkini partii.
16.  Łukasz CHOIŃSKI, wyższy urzędnik samorządowy z Żyrardowa, członek partii.
17. Beata Katarzyna MARZĘDA-PRZYBYSZ, nauczyciel nauczania początkowego z Żyrardowa, nie należy do partii.
18. Elżbieta KUŹNIEWSKA, nauczyciel matematyki z Koziebród, nie należy do partii.
19. Jolanta KARPIŃSKA, specjalista bankowości z Nowej Sławogóry, członkini partii.
20. Waldemar Paweł HUMIĘCKI, prezes z Warszawy, członek partii.

Lista numer 3 - KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ:

1. Arkadiusz IWANIAK, ekonomista z Płocka, członek partii.
2. Adrian BRUDNICKI  inżynier budownictwa z Płocka, nie należy do partii.
3. Zbigniew AUGUSTYŃSKI, nauczyciel akademicki z Płocka, członek partii politycznej: Lewica Razem.
4. Małgorzata LINOWSKA  nauczyciel chemii z Żyrardowa, członkini partii.
5. Krzysztof KWASIBORSKI, specjalista administracji publicznej z Bielska, nie należy do partii.
6. Janina Franciszka ANTOSZKIEWICZ, księgowa z Ogorzelic, członkini partii.
7. Piotr Julian KANIEWSKI, dziennikarz z Płońska, nie należy do partii.
8. Dariusz ŁUCZAK, kierowca samochodu ciężarowego z Żyrardowa, członek partii politycznej: Lewica Razem.
9. Renata JASIŃSKA, ekonomistka z Bronowa-Zalesia, członkini partii politycznej: Lewica Razem.
10. Eugeniusz Jan NOWAK, pedagog z Ciechanowa, członek partii.
11. Renata Małgorzata GŁUSKOWSKA, pielęgniarka z Łukomii, członkini partii.
12. Anna WELENC, pedagog z Płocka, nie należy do partii.
13. Olga GÓRECKA, fizjoterapeutka z Władysławowa, nie należy do partii.
14. Sebastian ANDRZEJCZAK, specjalista administracji publicznej z Szulmierza, członek partii.
15. Mateusz DOBROWOLSKI, dziennikarz z Warszawy, członek partii politycznej: Lewica Razem
16. Wioletta KUJAWA, księgowa z Szydłowa, nie należy do partii.
17. Zbigniew KRÓLIKOWSKI, politolog z Gostynina, członek partii.
18. Jerzy Wojciech PIÓROWICZ, specjalista administracji publicznej z Białkowa, członek partii politycznej: Lewica Razem.
19. Jan STANISZEWSKI, specjalista administracji publicznej z Bulkowa-Kolonii, nie należy do partii.
20. Marek KIWIT, inżynier rolnictwa z Ciechanowa, członek partii.

Lista numer 4 - KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ:

1. Paweł USIĄDEK, analityk finansowy z Warszawy, członek partii politycznej: Ruch Narodowy.
2. Dorota SMOSARSKA, nauczyciel z Pruszkowa, nie należy do partii.
3. Grzegorz CIECHANOWSKI, kierowca z Bydgoszczy, członek partii politycznej: Korwin.
4. Tomasz Józef STELMACH, elektronik z Płocka członek partii politycznej: Ruch Narodowy.
5. Krzysztof SĘKOWSKI, sanitariusz z Ciechanowa, członek partii politycznej: Ruch Narodowy.
6. Paweł Janusz RZECZKOWSKI, rolnik z Mieszek-Bardonów, nie należy do partii.
7. Katarzyna SZADKOWSKA, księgowa z Faustynowa, nie należy do partii.
8. Mirosława FLORYSIAK, graficzka z Warszawy, członek partii politycznej: Ruch Narodowy.
9. Beata Irena SZYDŁOWSKA, kasjerka-sprzedawca z Warszawy, członek partii politycznej: Ruch Narodowy.
10 Bartosz ZADROŻNY, politolog z Płońska, członek partii politycznej: Ruch Narodowy.
11. Agnieszka DŁUTOWSKA, analityk finansowy z Warszawy, nie należy do partii.
12. Adrian Paweł ZAGÓRSKI, pracownik administracyjny z Warszawy, nie należy do partii.
13. Marek Janusz MAKARA, dziennikarz z Prażmowa, nie należy do partii.
14. Monika Danuta BARTOSEWICZ, analityk finansowy z Legionowa nie należy do partii.
15. Joanna Ewa GROTKOWSKA-PUŚCIKOWSKA, inżynier inżynierii środowiska z Warszawy, nie należy do partii.
16. Krzysztof Kazimierz SPALIŃSKI, inżynier mechanik z Warszawy, nie należy do partii.
17 Anna DŁUTOWSKA, nauczycielka z Działdowa, nie należy do partii.
18 Anna Ewa ADAMSKA, technik ekonomista z Bydgoszczy, nie należy do partii.
19 Krzysztof Franciszek KOWALSKI, technik technologii chemicznej z Płocka, nie należy do partii.
20 Jerzy WAŁKUSKI, lekarz weterynarii z Lipowca Kościelnego, członek partii politycznej: Ruch Narodowy.

Lista numer 5 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI:

1. Marcin Piotr KIERWIŃSKI, inżynier elektronik z Warszawy, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP.
2. Elżbieta Teresa GAPIŃSKA, pedagog z Płocka członkini partii politycznej: Platforma Obywatelska RP.
3. Beata Małgorzata RUSINOWSKA, pedagog z Żyrardowa, członkini partii politycznej: Platforma Obywatelska RP.
4. Adam KRZEMIŃSKI, nauczyciel matematyki z Ciechanowa, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP.
5. Agnieszka KORAJCZYK-SZYPERSKA, kierownik ds. rozwoju z Gostynina, nie należy do partii.
6. Dariusz ZIELSKI, specjalista ds. logistyki z Sochaczewa, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP.
7. Marcin BACZEWSKI, ekonomista z Sierpca, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP.
8. Arkadiusz GMURCZYK, artysta fotografik z Płocka, członek partii politycznej: Zieloni.
9. Małgorzata Zofia RZEPLIŃSKA, rolniczka z Przążewa, nie należy do partii.
10. Rafał CIESIELSKI, prawnik z Mławy, nie należy do partii.
11. Kinga LEGIĘĆ-DOROBA, agent nieruchomości z Mszczonowa, nie należy do partii.
12. Rafał Mariusz WOŹNOWSKI, filozof z Lubowidza, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP.
13. Katarzyna Joanna KWARCIŃSKA-KULIS, fizyk z Płocka, członkini partii politycznej: Nowoczesna.
14. Urszula Henryka PAWLAK, ekonomistka z Olszowiec, członkini partii politycznej: Platforma Obywatelska RP.
15. Wiktor ONISZK, student z Płocka, nie należy do partii.
16. Paulina Ada ADAMIAK, prawnik z Raciąża, nie należy do partii.
17. Marcin Hubert PIOTROWSKI, historyk z Brudzenia Dużego, nie należy do partii.
18. Mariusz POGONOWSKI, aktor z Płocka, nie należy do partii.
19. Stanisław Władysław PIETRASZEK, chemik z Żuromina, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP.
20. Wiesław Mariusz RABOSZUK, inżynier rolnictwa z Warszawy, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP.

Lista numer 8 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

1. Paweł KŁOBUKOWSKI, inżynier mechanik z Wyszogrodu, nie należy do partii.
2. Marek GĄSIOROWSKI, nauczyciel z Sierpca, nie należy do partii.
3. Izabela JAKUBOWSKA, historyk z Ciechanowa, nie należy do partii.
4. Andrzej Mikołaj KUŚMIREK, przedstawiciel handlowy z Sochaczewa, nie należy do partii.
5. Mariusz DŁUGOŁĘCKI, prawnik z Warszawa, nie należy do partii.
6. Paweł Antoni KOSSECKI, nauczyciel akademicki z Warszawy, nie należy do partii.
7. Żaneta DĄBROWSKA, specjalista do spraw sprzedaży z Dobrosielic I, nie należy do partii.
8. Artur PIETRUS, specjalista BHP z Żyrardowa, nie należy do partii.
9. Monika KUBIAK, specjalista resocjalizacji z Iłży, nie należy do partii.
10. Daniel LUBOWIEDZKI, technik budowlany z Dzierzgowa, nie należy do partii.
11. Przemysław Piotr KOZIŃSKI, prawnik z Płocka, nie należy do partii.
12. Elżbieta LEŃSKA, opiekunka osoby starszej z Płocka, nie należy do partii.
13. Mateusz WIŚNIEWSKI, mechanik z Mszczonowa, nie należy do partii.
14. Arleta Agnieszka BILIŃSKA, handlowiec z Płońska, nie należy do partii.
15. Krystyna Barbara KACPERCZYK, sportsmenka z Warszawa, nie należy do partii.
16 Dorota NASIEROWSKA, animatorka z Koźniewa-Łysaków, nie należy do partii.
17. Robert ZALIKHOV, student z Warszawy, nie należy do partii.
18. Kinga PAPIEROWSKA, studentka z Iłowa, nie należy do partii.
19. Tomasz LATARSKI, elektromechanik z Kłaczkowa, nie należy do partii.
20. Artur JANKOWSKI, technik mechanik z Płońska, nie należy do partii.