Wybory 2019: w płockim okręgu nr 38 wygrywa Marek Martynowski

i

Autor: senat.edu.pl

Wybory 2019: w płockim okręgu do Senatu nr 38 wygrywa Marek Martynowski

2019-10-14 14:36

Zgodnie z danymi ze wszystkich 408 obwodowych komisji wyborczych na kandydata Prawa i Sprawiedliwości głosowało 115 800 osób i podobnie jak przed 4 lat zostawił on w pokonanym polu Waldemara Pawlaka z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który uzyskał 105 141 głosów, czyli 47,59 procent wszystkich.

W skład okręgu nr 38 wchodzą powiaty: sierpecki, płocki, gostyniński, sochaczewski i żyrardowski oraz Płock jako miasto na prawach powiatu.

Martynowski uzyskał największe poparcie w powiecie płockim - 59,71. Blisko 20 procent różnicy między ubiegającymi się o fotel senatora było również w powiecie sierpeckim, a w gostynińskim i sochaczewskim kandydat PiS-u okazał się lepszy o nieco ponad 11 i niespełna 5 punktów procentowych, natomiast przegrał z Pawlakiem w Płocku i w powiecie żyrardowskim, gdzie kandydat Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego uzyskał, odpowiednio, 54,74 i 51 procent poparcia.

Pod Płock podlega także okręg wyborczy nr 39 złożony z powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, przasnyskiego i żuromińskiego, w którym startowali: Jan Maria Jackowski (PiS), Andrzej Kamasa (Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni) i Piotr Mierzwa (KW Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy).

W ciągu 2-3 tygodni powstanie nowy rząd, mówi rzecznik rządu Piotr Müller:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają