Zakroczym. Pożar autobusu z 42 pielgrzymami w środku! Jechali do Płocka!

2020-07-02 14:17 Michał Michalak
Straszny pożar pod Częstochową. Zwłoki mężczyzny leżały na werandzie
Autor: arembowski/cc0/pixabay Straszny pożar pod Częstochową. Zwłoki mężczyzny leżały na werandzie

Do zdarzenia doszło dziś (w czwartek) na drodze krajowej nr 7 w Zakroczymiu niedaleko Nowego Dworu Mazowieckiego. Autobus jadący z Mińska Mazowieckiego do Płocka z 42 pielgrzymami na pokładzie zapalił się w czasie jazdy. Wszyscy zdążyli bezpiecznie opuścić pojazd, zanim ogień rozprzestrzenił się na dobre. Jaki informuje nowodworska policja, 71-letni kierowca był trzeźwy.

Informacja o pożarze autobusu wpłynęła do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim dziś o godz. 11. Pojazd zapalił się w trakcie jazdy, ale kierowca i 42 pasażerów zdążyli bezpiecznie opuścić pokład, ratując nawet swoje bagaże. Ogień pojawił się w silniku pojazdu (prawdopodobnie z powodu usterki), dlatego jadący drogą krajową nr 7 przez Zakroczym kierowca natychmiast się zatrzymał. Na miejscu interweniowało 7 zastępów straży pożarnej, dzięki którym spłonęła tylko tylna część autobusu. Na trasie nie ma już żadnych utrudnień w ruchu.

Autobusem podróżowali pielgrzymi, którzy jechali z Mińska Mazowieckiego do Płocka. Wiozący ich 71-letni kierowca był trzeźwy.

Minister Sprawiedliwości przekazuje nowe informacje dotyczące małej Ines

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.