14-latek nie żyje, cztery osoby zostały ranne. Pijany kierowca doprowadził do katastrofy!

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Koszmar pod Baborowem

Pijak z passata doprowadził do karambolu. 14 latek na rowerze nie żyje. Lekarze walczą o życie pozostałych. Wypadek w Wielkopolsce

2023-06-11 20:41

14-letni zmarł w szpitalu, a cztery osoby zostały ranne – to wstrząsający bilans wypadku w pobliżu miejscowości Baborowo w Wielkopolsce. Do katastrofy na drodze doprowadził pijany kierowca!

Baborowo. Tragiczny wypadek z udziałem trzech aut i dwóch rowerzystów

Do strasznego wypadku doszło w niedzielę, 11 czerwca, po godzinie 15:30 na drodze między Pamiątkowem a Baborowem pod Szamotułami w Wielkopolsce. W zdarzeniu uczestniczyły trzy samochody osobowe oraz dwóch rowerzystów – 14-latków z Ukrainy. Jak powiedział Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, w tył seicento, którego kierowca zwalniał na widok znajdujących się na poboczu dwóch osób z rowerami, uderzył passat. Seicento następnie wjechało w nadjeżdżającą z naprzeciwka corsę, zaś kierowca passata uderzył w czternastolatków z rowerami. W sumie w całym zdarzeniu brało udział aż 9 osób.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zabrał on najbardziej poszkodowanego 14-latka z Ukrainy. Kolejne cztery poszkodowane osoby, w tym drugi z nastoletnich rowerzystów, zostały zabrane karetkami pogotowia.

Niestety, jak poinformowała rzeczniczka szamotulskiej policji asp. Sandra Chuda, przed godz. 20 w szpitalu zmarł jeden z potrąconych rowerzystów, 14-letni obywatel Ukrainy. Drugi jest w poważnym stanie.

Tymczasem przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że kierowca passata był nietrzeźwy, stwierdzono u niego 1,6 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu szamotulskiego został zatrzymany.

Teraz śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności tragicznego zdarzenia.

Brawurowy manewr uratował rowerzyście życie! Za kierownicą autobusu siedziała pani Agnieszka