22-latek ZDEMOLOWAŁ pokój hotelowy w Lesznie. Zdenerwował go właściciel obiektu

2019-10-16 10:27 BM
Zniszczenia
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

Spotkanie towarzyskie sześciu znajomych skończyło się aktem wandalizmu. Nerwowy 22-latek zdemolował pokój hotelowy, który wynajął na jedną noc. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Sytuacja rozegrała się w nocy z 7 na 8 października w Lesznie. Właśnie wtedy sześciu znajomych odbyło spotkanie towarzyskie. Jeden z nich nie był mieszkańcem tej miejscowości więc wynajął pokój na peryferiach miastach i wtedy zaczęły się kłopoty.

- Tam przeniosła się głośna, zakrapiana alkoholem impreza. W pewnym momencie pracownik stacji benzynowej, zarządzający jednocześnie pokojami hotelowymi poszedł imprezowiczom zwrócić uwagę, prosząc o zachowanie ciszy nocnej. To jednak nie poskutkowało. Gdy po raz drugi udał się do hotelu poprosił całą szóstkę o opuszczenie lokalu - relacjonuje Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Bardzo mocno zdenerwowało to 22-latka z Leszna. - Poszedł do pracownika stacji z pretensjami oraz żądaniem zwrotu pieniędzy za opłacony pokój. Pomiędzy nim, a pracownikami obsługi wywiązała się awantura. Mężczyzna był agresywny. Wychodząc ze stacji wybił szybę w drzwiach kopiąc w nią nogą - dodaje Żymełka.

Pijana klika opuściła pokój, ale zostawiła w nim "pamiątki" po swojej obecności. - Okazało się, że został on zdemolowany. Wewnątrz pomieszczenia zniszczono lampę sufitową, karnisz z firanami, zabrudzono ściany i podłogi oraz podarto pościel - opowiada Żymełka.

Właściciel hotelu powiadomił policję, która szybko zlokalizowała 22-latka odpowiedzialnego za szkody. W chwili zatrzymania miał 2 promile alkoholu w organizmie i trafił do aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.