32-latek wbił nóż we współlokatora. Zabójstwo pod Poznaniem

2021-07-27 15:17
32-latek wbił nóż we współlokatora. Zabójstwo pod Poznaniem
Autor: policja.gov.pl/ pixabay.com - zdjęcie poglądowe 32-latek wbił nóż we współlokatora. Zabójstwo pod Poznaniem

Dramatyczne wydarzenia w Kamionkach (pow. poznański). Sprzeczka dwóch obywateli Ukrainy zakończyła się śmiercią jednego z nich. Policjanci zatrzymali 32-latka, który ranił śmiertelnie nożem swojego współlokatora. Jak doszło do tych wydarzeń? Szczegóły zajścia opisujemy poniżej.

Do zabójstwa doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Kamionki niedaleko Poznania. Policja została wezwana na miejsce ws. bójki w domu, w którym mieszkania wynajmują obywatele Ukrainy. 32-latek zadał swojej ofierze kilka ciosów nożem w klatkę piersiową i brzuch. - Obrażenia doprowadziły do krwotoku wewnętrznego i zewnętrznego, i w konsekwencji do śmierci poszkodowanego" – opisał prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. 32-letni Oleksander S. usłyszał w poniedziałek (27 lipca) zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim innego obywatela Ukrainy. - Podejrzany przyznał się do popełnienia czynu. Złożył wyjaśnienia, które będziemy weryfikować – dodał prokurator.

Prokuratura zawnioskowała do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara od ośmiu lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

Zaatakował policjantów nożem! Polała się krew
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE