77-latek jechał POD PRĄD na drodze S5 koło Gniezna! Skąd ten pomysł?!

2020-07-31 10:10 Maciej Brzeziński
77-latek jechał POD PRĄD na drodze S5 koło Gniezna! Skąd ten pomysł?!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe 77-latek jechał POD PRĄD na drodze S5 koło Gniezna! Skąd ten pomysł?!

To mogło skończyć się tragicznie. 77-latek wsiadł za kierownicę swojego samochodu i jechał pod prąd! Wszystko działo się na drodze S5 w okolicach węzła Łubowo. Dlaczego mężczyzna zachował się tak nieodpowiedzialnie?

Do zdarzenia doszło we wtorek (28 lipca). Dyżurny gnieźnieńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na drodze S5 przed węzłem Wierzyce w kierunku Gniezna pod prąd jedzie samochód marki renault megane. Na miejsce udał się patrol z Fałkowa, który szybko namierzył pojazd.

- Podczas kontroli okazało się, że kierowca, 77-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno miał w wydychanym powietrzu 0,6 promila. Mężczyzna nawet nie miał świadomości, że jechał samochodem w przeciwnym kierunku i stwarzał realne niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Powiedział policjantom, że pomylił drogi - relacjonują funkcjonariusze z KPP Gniezno.

Podczas kontroli okazało się, że 77-latek miał także cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Samochód, którym się poruszał został zholowany na parking strzeżony, a 77-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Areszt za jazdę po prąd autostradą A4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.