W Poznaniu nożownik zaatakował przypadkowego przechodnia

i

Autor: mat. policji W Poznaniu nożownik zaatakował przypadkowego przechodnia

Atak nożownika na Ratajach. Policja dotarła do kolejnych ofiar. Lista zarzutów się wydłużyła

2022-09-21 12:09

Po Poznaniu grasował nożownik. Zranił trzy przypadkowe osoby. Mężczyzna jest już za kratkami i właśnie usłyszał kolejne zarzuty, bo policja dotarła do innych osób, które zaatakował.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w kwietniu. 23-letni mężczyzna, bez żadnego powodu i bez ostrzeżenia, zaatakował przypadkowego przechodnia na Rondzie Rataje w Poznaniu. Wyciągnął nóż i zadał mu cios, który na szczęście nie zagrażał jego życiu. Mundurowi szybko wpadli na trop nożownika, od razu też podejrzewali, że jego ofiar może być więcej.

- Jak wynika z materiału dowodowego zebranego i zabezpieczonego przez policjantów, osób pokrzywdzonych może być więcej - mówiła Super Expressowi mł. asp. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Przypuszczenia właśnie się potwierdziły.

23-letni mężczyzna zaatakował też w okolicach Dworca Głównego. Podszedł do młodego mężczyzny i uderzył go dwukrotnie pięścią w twarz. Jak informuje Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, napastnik usłyszał już trzy zarzuty: usiłowanie zabójstwa, narażenie na bezpośrednią utratę życia lub zdrowia oraz lekkie uszkodzenie ciała u dwóch osób. 23-latek cały czas jest za kratkami. Czeka go również obserwacja psychiatryczna.

Szaleństwa na motocyklu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE