Mobilny punkt pobrań w Poznaniu! BEZPŁATNE badanie na koronawirusa dla wszystkich!

2020-04-28 10:24
COVID-19, koronawirus, testy
Autor: Marcin Gadomski / Super Express

W Poznaniu rusza ogólnodostępny bezpłatny punkt badania na koronawirusa. Będzie można przyjechać samochodem i nie wysiadając z auta, oddać próbkę do badań. Wszystko organizuje Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. - Będziemy robić około 120 testów na dobę - mówi Super Expressowi prof. dr hab. Maciej Wilczak z Uniwersytetu Medycznego.

- Badania PCR będą wykonywane w Uczelnianym Laboratorium Koronawirusa, które jest wpisane na listę podmiotów Ministerstwa Zdrowia - informuje Wilczak i dodaje, że uruchomiony zostanie bezpłatny punkt pobrań drive-thru, czyli bez wysiadania z samochodu pobierany będzie wymaz celem wykonania oznaczenia PCR w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2.

Testy już od jutra (29 kwietnia) będą mogły bezpłatnie zrobić osoby, które po telefonicznej rozmowie zostaną do niego zakwalifikowane.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Wszystko odbywać się będzie przy ulicy. Rokietnickiej  na parkingu pomiędzy Centrum Biologii Medycznej  a Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP. Wcześniej trzeba będzie się zarejestrować telefonicznie pod numerem telefonu 61-845-27-50 w godzinach 8.00 - 14.00 (bez weekendów). Pobranie wymazów wykonywane będzie w godz. 9.00-15.00. (bez weekendów).

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tak wygląda polski test na koronawirusa! Pytają o niego Niemcy

Urzędnicy z wiejskiego domu zrobili 700 m pałac
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE