Blisko sto razy włamali się do tego samego miejsca! Co ukradli? [ZDJĘCIA]

2020-01-17 13:00 BM

Trzech mężczyzn upodobało sobie włamania do jednej ze stajni w okolicach Wyrzyska. Łącznie 75 razy weszli nielegalnie na jej teren. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Na terenie jednej stadniny w okolicach Wyrzyska dochodziło do częstych włamań. Sprawę badali mundurowi którzy odkryli prawdę. - Policjanci przeprowadzili wiele czynności i ustaleń. Efektem ich pracy było zatrzymanie trzech mężczyzn w wieku od 24 do 42 lat - relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile.

Kradzieży dokonywali ojciec z synem! - Z wnętrza pomieszczeń przynależnych do stadniny ukradli m.in. pieniądze w kwocie 600 zł, 80 litrów oleju napędowego, cztery paśniki do karmienia zwierząt i 1200 kg paszy - dodaje Panglisz.

Okazało się, że w kradzieże zamieszany był także jeszcze jeden mężczyzna, który był pracownikiem stadniny. On przez dwa lata regularnie kradł paszę dla zwierząt. Łączna suma strat została wyceniona na kwotę 7 tys. złotych.

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.