Brak pomysłu na weekend w Poznaniu? Sprawdź nasze propozycje koncertów, imprez i spotkań [3-5 lutego]

2017-02-04 10:29
W sobotę w Blue Note odbędzie się Noc Fanów Metalliki.
Autor: Nicholastbroussard/Wikimedia Commons W sobotę w Blue Note odbędzie się Noc Fanów Metalliki.

Ten weekend w Poznaniu to m.in. koncerty Hot Water i Warhaus, Noc Fanów Metalliki, a także Dzień Kaprala Wojtka w Nowym Zoo i prezentacja drużyny Lecha przed kibicami. Zobaczcie, co się będzie działo w Poznaniu.  

Kto jeszcze sobie nie zaplanował weekendu i nie ma pomysłu, co ciekawego można w te najbliższe dni robić w Poznaniu, być może znajdzie inspiracje w naszych cotygodniowych propozycjach. Zobaczcie rozpiskę wybranych przez nas zdarzeń na poszczególne dni weekendu.

Piątek (3 lutego)

Festiwal „Na szagę”

Od piątku do niedzieli w Poznaniu będzie odbywał się VI Festiwal Podróżniczy "Na szagę". W czasie trzech dni imprezy w Auli AWF będzie można obejrzeć filmy, spotkać się z podróżnikami i pisarzami. Wśród zaproszonych gości są Kamila Kielar, ekstremalna rowerzystka, Bartosz Malinowski i Joanna Lipowczan, miłośnicy gór i trudnych szlaków, Piotr Horzela, wnuk znanego Wielkopolanina - Arkadego Pawła Fiedlera - oraz rodzina Tulejów, odkrywcy Piątego Kierunku. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie www.festiwalnaszage.pl.

Koncert Hot Water w Blue Note

W piątek o godz. 20 w klubie Blue Note wystąpi legenda polskiego rocka – zespół Hot Water, który  po 14 latach przerwy wydaje nowy album. Bilety na koncert kosztują 50 i 60 zł.

Sobota (4 lutego)

Drzwi Otwarte w Wielkopolskim Centrum Onkologii

W ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem w Wielkopolskim Centrum Onkologii przy ul. Garbary 15 w godz. od 10 do 14 odbędą się wykłady, warsztaty i spotkania z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki prozdrowotnej. Na miejscu będą też wykonywane bezpłatne badania.

Dzień Kaprala Wojtka

W sobotę w Nowym Zoo odbędzie się Dzień Kaprala Wojtka. Niedźwiedź, który służył w armii gen. Andersa i wziął udział m.in. w bitwie pod Monte Cassino decyzją Rady Miasta Poznania wkrótce zostanie patronem jednej z ulic prowadzących do poznańskiego zoo.

W sobotę w Nowym Zoo będzie można zobaczyć pokaz karmienia mieszkających tu niedźwiedzi przygotowanymi dla nich tortami (godz. 10:30), posłuchać opowieści o misiach znanych z bajek dla dzieci – Uszatku, Puchatku i Yogim (godz. 11:30), a także wykładu na temat samego Kaprala Wojtka (godz. 12:30). Czytaj też: Ulica prowadząca do zoo będzie nosić imię niedźwiedzia Wojtka, który służył w polskiej armii.

Mecz WKS Grunwald Poznań - GKS Żukowo

Po przerwie rozgrywki wznawia I liga piłki ręcznej. Szczypiorniści WKS-u Grunwald w sobotę o godz. 17 zmierzą się z drużyną GKS-u Żukowo. Mecz odbędzie się w hali Gimnazjum nr 54 na ul. Newtona. Wstęp wolny!

Noc Fanów Metalliki w Blue Note  

Zespołu Metallica chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Co prawda, zespół nie wystąpi w Poznaniu na żywo, ale jego muzyki w sobotę w klubie Blue Note nie zabraknie. Utwory Metalliki zagra na scenie formacja Alcoholica, jako support wystąpi Significant Other. Przez całą noc na ekranie będą też wyświetlane nagrania koncertów zespołu Jamesa Hetfielda, Larsa Ulricha, Kirka Hammeta i Roberta Trujillo. Początek imprezy o godz. 19:30. Bilety kosztują 25 zł.

Niedziela (5 lutego)

Pierwszy Gwizdek na placu Wolności

W niedzielę o godz. 13 na placu Wolności odbędzie się „Pierwszy Gwizdek”, czyli prezentacja drużyny Lecha przed rundą wiosenną. Dla kibiców będzie to świetna okazja do zdobycia autografu czy wspólnego zdjęcia z Dawidem Kownackim, Darko Jevticiem i pozostałymi lechitami. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie w artykule Piłkarze Lecha spotkają się z kibicami na placu Wolności.

Koncert dla Witka Brody

W niedzielę, 5 lutego o godz. 17 w CK Zamek odbędzie się koncert charytatywny dla Witka Brody, muzyka, lidera Kapeli Brodów, który uległ poważnemu wypadkowi, jadąc na kolędę z darami dla Polaków w Naddniestrzu. Wystąpią Lúthien Consort, Ludożercy z innej wsi, Romuald Jędraszak & Kapela spod Poznania, Gołoborze, Przodki, Przedwojenne Piosenki, Kapela Hałasów, Kapela Robocza z Roztocza. Koncert rozpoczyna się o godzinie 17. Wstęp jest darmowy, a w trakcie trwania koncertu zbierane będą datki, które w całości zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację muzyka.

Koncert Warhaus Pod Minogą

W niedzielę o godz. 19 w klubie Pod Minogą wystąpi Warhaus. To solowy projekt Marteena Devoldere, wokalisty belgijskiej, indie-rockowej grupy Balthazar. 2 września premierę miał debiutancki album, „Fucked A Flame Into Being”. Bilety na koncert kosztują 35, 45 zł i 50 zł.  

Koncert Gerry Jablonski and The Electric Band w Blue Note

Gerry Jablonski Band nazywani są “gigantami szkockiej sceny bluesowej”. W ramach trasy koncertowej promującej najnowszy album, wystąpią w niedzielę o godz. 20 w klubie Blue Note. Dotychczasowe koncerty i trasy w zespołu w Polsce odbiły się ogromnym echem – zdecydowana większość występów odbyła się przy wypełnionych salach, a reakcje publiczności były nadzwyczaj spontaniczne. Zapewne nie inaczej będzie w niedzielę w Poznaniu. Bilety w dniu koncertu kosztują 40 zł.

Czytaj też: Pyrkon 2017 – bilety już w sprzedaży!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE