Warta Poznań w Fortuna 1. Lidze

Autor: Maciej Brzeziński / Eska Poznań Warta Poznań w Fortuna 1. Lidze

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań: Nieudane zakończenie, udanego sezonu!

2019-05-20 12:04

Warta Poznań ostatecznie kończy sezon Fortuna 1. Liga na 13. miejscu. Zieloni przegrali w 34. kolejce z Bruk Bet Termalicą Nieciecza 0:1. - Uważam, że remis byłby wynikiem sprawiedliwym, ale zmarnowaliśmy w pierwszej połowie bardzo dobre sytuacje i niestety zostaliśmy za to ukarani w końcówce - skomentował sobotni mecz Petr Nemec.

W pierwszej połowie Zieloni mieli bardzo dobre okazje, aby wyjść na prowadzenie. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali Michał Żebrakowski i Robert Janicki. Powszechnie wiadomo, że niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić i tak też było.

Druga część spotkania była bardzo wyrównana i coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W 89. minucie gola na wagę trzech punktów dla "Słoni" zdobył Roman Gergel. Zawodnik Bruk-Betu był niepilnowany podczas rzutu rożnego i bez problemu wpakował piłkę do siatki.

Zieloni przegrali dwa ostatnie mecze tegorocznego sezonu, ale nie miały one już wpływu na końcowy wynik. Zawodnicy Petra Nemca byli od dwóch tygodni pewni utrzymania w pierwszym sezonie w Fortuna 1. Lidze. Teraz rozpoczynają krótkie wakacje.

Z pewnością w najbliższym czasie w zespole dojdzie do wielu przetasowań, a ESKA INFO Poznań będzie informować o nich na bieżąco! Nowy sezon rozpoczyna się 27 lipca.