Żółty i pomarańczowy ALARM nad Wielkopolską! To będzie piątek jak z horroru!

Piorun
Autor: East News

„Uwaga! Dziś (10.07) oraz w nocy silny wiatr i burze z gradem. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr” - taki alert rozesłano dziś do mieszkańców Wielkopolski na ich telefony komórkowe.

Pogoda jest dzisiaj bardzo dynamiczna. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej po południu w Wielkopolsce należy się spodziewać trudnych warunków atmosferycznych.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW.

CZYTAJ: Jak daleko jest burza? Prosty sposób, aby sprawdzić gdzie jest burza!

Burza nad Wrocławiem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Środkowa i południowa część Wielkopolski ma drugi stopień zagrożenia, który oznaczony jest kolorem pomarańczowym. Alert obowiązuje od godziny 14:00 do godz. 1:00.

Pomarańczowy alarm. Co oznacza?

- Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych - tłumaczy IMGW.