GROŹNA bakteria w popularnym kąpielisku w Poznaniu! Teraz tam się nie wykąpiemy!

Kąpielsko w Krzyżownikach
Autor: materiały prasowe Kąpielisko w Krzyżownikach

To zła wiadomość dla amatorów kąpieli na łonie przyrody, którzy chcieli wybrać się nad jezioro Kierskie i skorzystać z kąpieliska w Krzyżownikach. Groźną bakterię wykryli tam inspektorzy z poznańskiego Sanepidu.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu informuje, że od 9 lipca wprowadził tymczasowy zakaz kąpieli w kąpielisku w Krzyżownikach nad jeziorem Kierskim. Przyczyną przekroczenie w wodzie bakterii Escherichia coli - poinformowała Super Express Cyryla Staszewska z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Poznaniu.

Stawy kąpielowe - dobry pomysł na wodny zbiornik w ogrodzie [WIDEO]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Powód? Wykrycie w wodzie bakterii e-coli. Bakteria E. coli, czyli pałeczka okrężnicy, to bakteria, która jest w składzie fizjologicznej flory jelitowej ludzi i zwierząt i chociaż tam jest nieszkodliwa, to jednak może wywoływać różne choroby. Najczęściej są to choroby układu pokarmowego, objawiające się biegunką i podwyższoną temperaturą. Atakuje też drogi moczowe. Objawy zakażenia układu pokarmowego Escherichia coli to wymioty, bóle głowy, bóle brzucha, stan podgorączkowy lub gorączka, biegunka czy osłabienie.

Zakaz obowiązuje do odwołania. Woda na pozostałych kąpieliskach jest zdatna do kąpieli.