Był Ikar, jest izolatorium, będzie hotel Sheraton. Co się zmieni w budynku przy Solnej?

2020-07-08 9:00 OS
Four Points by Sheraton Warsaw Mokotów
Autor: Four Points by Sheraton Warsaw Mokotów

Ikar niebawem przejdzie metamorfozę za kilkadziesiąt milionów złotych. Czy plan na nowy hotel oznacza koniec pierwszego w regionie izolatorium, które powstało, żeby ​walczyć z koronawirusem? Przeczytaj więcej na stronie Eski Poznań.

Teraz jest w nim izolatorium - wkrótce trzygwiazdkowy Ikar przy ulicy Solnej zostanie przebudowany i zamieni się w hotel Sheraton. Ale nastąpi to raczej później niż prędzej. Bo na razie w budynku wciąż przebywają osoby,które czekają na wynik testu na koronawirusa, a także chorzy na COVID-19 z łagodnymi objawami. Do dyspozycji pacjentów jest ponad 160 pokoi.

Na ten moment nie ma mowy o likwidacji izolatorium. Obecnie przebywa tam prawie 40 osób. To rozwiązanie się sprawdza. Nadal jest wola utrzymania hotelu Ikar jako izolatorium tak długo, jak tylko będzie to konieczne- mówi Damian Marciniak, dyrektor Wydziału Zdrowia Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Po zamknięciu izolatorium Hotel Ikar czeka remont. Po jego zakończeniu - zmieni nazwę na Four Points by Sheraton. Inwestycja pochłonie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pierwsze kroki zostały już podjęte. Podpisaliśmy list intencyjny z siecią Marriott International. Inwestycja jest planowana na drugą połowę 2021 roku. Same prace przygotowawcze związane z dostosowaniem obiektu do wymagań marki Four Points by Sheraton będą trwały co najmniej rok - mówi Paulina Mazurkiewicz-Kurek z Polskiego Holdingu Hotelowego.

To nie pierwsza w Poznaniu inwestycja Polskiego Holdingu Hotelowego. W zeszłym roku PHH otworzył Hotel Moxy Poznań Airport na Ławicy.

Policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja paliwa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.