Był WYCIEŃCZONY i potrzebował pomocy! Dramatyczne POSZUKIWANIA zaginionego 84-latka z gminy Okonek

2020-07-09 15:23 Maciej Brzeziński
Był WYCIEŃCZONY i potrzebował pomocy! Dramatyczne poszukiwania zaginionego 84-latka z gminy Okonek
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Był WYCIEŃCZONY i potrzebował pomocy! Dramatyczne poszukiwania zaginionego 84-latka z gminy Okonek

W gminie Okonek zaginął 84-letni mężczyzna. Jego poszukiwania zakończyły się szczęśliwie, ale to mogło skończyć się fatalnie. Jak doszło do tego, że senior zaginął?

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (6 lipca). Syn 84-latka powiadomił policję, że w domu nie ma jego ojca. Z ustaleń policjantów wynikało, że 84-latek mieszka samotnie, teren w jakim zamieszkuje otoczony jest rozległymi lasami. Na terenie posesji brakowało roweru, a informacje jakie zebrali policjanci wskazywały, że starszy mężczyzna mógł zabłądzić w lesie.

- Z uwagi na stan zdrowia starszego pana liczyła się każda chwila, dlatego policjanci jak zawsze w takich sytuacjach natychmiast wdrożyli działania mające na celu odnalezienie osoby - relacjonują złotowscy policjanci.

Śmigłowce nad Śląskiem i Zagłębiem to poszukiwania Leokadii Kupiec

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W poszukiwaniach wzięło udział 15 policjantów, a także strażnicy leśni, strażacy, rodzina zaginionego i mieszkańcy. Po kilku godzinach udało się odnaleźć mężczyznę.

- Był wycieńczony ale przytomny, leżał na pograniczu pola oraz kępy drzew w odległości około 200 metrów od drogi. Mężczyźnie niezwłocznie udzielono pomocy przedmedycznej i przekazano pod fachową opiekę załogi karetki pogotowia - dodają mundurowi.