Cena zwala z nóg!

Ceny kurek w Poznaniu. Ile kosztuje to "grzybowe złoto"? Sprawdziliśmy!

Rozpoczyna się sezon grzybowy. W lasach jest coraz więcej grzybów, a co za tym idzie, pojawiają się one także na targowiskach. Ich ceny w wielu miejscach mogą szokować. Sprawdziliśmy, ile kosztują kurki w Poznaniu.

Coraz więcej grzybów w lasach. Ludzie pragną kurek

Początek sierpnia to okres, kiedy grzybiarze coraz szybciej pędzą do lasów. Nie inaczej jest w tym roku. Pierwsze grzyby już się pojawiły w lasach i na targowiskach, gdzie znajdują się także pierwsi chętni, aby je kupić i skosztować.

Ceny kurek w Poznaniu. Ile kosztują?

Ile kosztują kurki w Poznaniu? Okazuje się, że ceny są bardzo zróżnicowane. Na rynku łazarskim możemy kupić pół kilo zarówno za 12, jak i 25 złotych. To spora różnica, ale chętni na to "grzybowe złoto" są.

ZOBACZ: Gdzie są grzyby w sierpniu? W tych miejscach znajdziesz najpiękniejsze borowiki, kurki i podgrzybki

Kurki można kupić na wielu poznańskich targowiskach. Zajrzeliśmy też na stragan znajdujący się obok sklepu Kaufland na ulicy Opieńskiego. Tam za pół kilograma kurek zapłacimy 25 złotych.

Kurki w Poznaniu. Czy cena będzie spadać?

Kurki nie są jeszcze dostępne na wszystkich targowiskach. Nie było ich m.in. na ryneczku, który znajduje się na osiedlu Sobieskiego. To z pewnością jednak kwestia czasu, gdy tam także się pojawią. W najbliższych dniach cena kurek także będzie spadać.

Czy warto jeść grzyby?