Czerniejewo: Potężne wysypisko w lesie! Sprawca nie ma zamiaru tego posprzątać [ZDJĘCIA]

2021-04-14 9:21 bm

Nielegalne wysypiska śmieci w lasach są powszechne. W ostatnim czasie takie paskudne składowisko odkryto w lesie niedaleko Czerniejewa (pow. gnieźnieński). Sprawcą okazał się 33-letni gnieźnianin, który nie ma zamiaru po sobie posprzątać.

Ponad miesiąc temu w lesie między Pawłowem a Baranowem w gminie Czerniejewo odkryto wysypisko śmieci. Znajdowały się tam części karoserii, opony, elementy plastikowe z wnętrza pojazdów. Tym samym rozpoczęły się poszukiwania sprawcy.

- We współpracy z funkcjonariuszami Straży Leśnej z Nadleśnictwa Gniezno natrafili na dane adresowe jednego z komisów przy ulicy Poznańskiej w Gnieźnie. Po przesłuchaniu właściciela komisu ustalono sprawcę, którym okazał się 33-letni gnieźnianin - relacjonują policjanci.

Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, a policjanci zobowiązali go także do posprzątania śmieci.

- Niestety do dnia dzisiejszego nie zrobił, w związku z czym dalsze czynności zmierzające do uprzątnięcia śmieci na koszt sprawcy podjęło Nadleśnictwo Gniezno - dodają mundurowi.

Ponadto wobec tego samego mężczyzny toczą się czynności wyjaśniające za podobne wykroczenie na terenie innej gminy.

Stosy śmieci w Lesie Bródnowskim
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE