Czy egzaminy ósmoklasistów zostaną odwołane z powodu koronawirusa? [INFORMACJE CKE, HARMONOGRAM]

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

Czy egzaminy ósmoklasistów zostaną ODWOŁANE z powodu koronawirusa? [INFORMACJE CKE, HARMONOGRAM]

2020-03-17 10:31

Zbliżają się egzaminy ósmoklasistów. Uczniowie i rodzice zadają sobie pytanie, co z egzaminami ósmoklasistów i czy zostaną odwołane z powodu koronawirusa? Głos w sprawie zabrał m.in. dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. Co powiedział dyrektor CKE? Czy egzaminy ósmoklasistów zostaną odwołane z powodu koronawirusa? Odpowiadamy na te pytania!

Egzamin ósmoklasisty [DATY]

Pierwsza część egzaminu ósmoklasisty zaplanowana jest na 21 kwietnia, a kolejne na 22 i 23 kwietnia. Część pierwsza to egzamin z języka polskiego, część druga to egzamin z matematyki, a część trzecia to test z języka obcego nowożytnego.

Koronawirus szaleje w Polsce i na świecie. 16 marca wszystkie placówki szkolno-wychowawcze zostały zamknięte na okres do 25 marca. Taki stan rzeczy martwi maturzystów i ósmoklasistów, którzy niedługo podejdą do ważnych egzaminów.

Czy egzamin ósmoklasisty zostanie odwołany? [KOMENTARZ CKE]

Koronawirus szaleje w Polsce i na świecie. 16 marca wszystkie placówki szkolno-wychowawcze zostały zamknięte na okres do 25 marca. Taki stan rzeczy martwi maturzystów i ósmoklasistów, którzy niedługo podejdą do ważnych egzaminów.

Czy egzaminy mogą zostać odwołane? Głos w sprawie zabrał dyrektor CKE Marcin Smolik. Na antenie RMF FM podkreślił, że odbędzie się od zgodnie z planem. Jest jednak jeden warunek. Lekcje w szkołach muszą zostać wznowione najpóźniej po Świętach Wielkanocnych!

Rady dla ósmoklasistów

Egzamin ósmoklasisty za nieco ponad miesiąc. Na stronie internetowej CKE codziennie publikowane są specjalne arkusze języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Kilka godzin później CKE publikuje rozwiązania do zadań. To wszystko ma pomóc uczniom w jak najlepszym przygotowaniu się do ważnego egzaminu.

Koronawirus, a szkoły

Koronawirus sparaliżował działania wszystkich placówek oświatowych. Decyzją władz są one zamknięte od poniedziałku (16 marca) do piątku (25 marca). Może to jednak potrwać o wiele dłużej, a decyzja o ewentualnym przedłużeniu ma zapaść do końca obecnego tygodnia. Głos w tej sprawie zabrał minister edukacji.

Czytaj więcej: Czy matura 2020 zostanie odwołana? Minister Edukacji odpowiada

Polecamy śledzić najnowsze doniesienia na naszej stronie oraz w RELACJI NA ŻYWO, która dotyczy koronawirusa. Tam na bieżąco informujemy m.in. o wszystkich decyzjach rządu w sprawie szkolnictwa w Polsce.

Koronawirus w Polsce - RAPORT
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE