Kierowca nie miał szans

Dacia wjechała pod autobus. Tragiczny finał wypadku na DK 15

2023-02-23 12:20

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 15 na wysokości miejscowości Perzyce. W wyniku czołowego zderzenia dacii z autobusem z Milicza do Krotoszyna zginął kierowca samochodu osobowego.

Tragiczny wypadek na DK 15

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę, 22 lutego, tuż przed godz. 15. Na drodze krajowej 15 na wysokości miejscowości Perzyce, między Krotoszynem i Zdunami, zderzyły się dacia i autobus relacji Milicz - Krotoszyn. Samochód osobowy zjechał na przeciwległy pas ruchu i rozbił się na większym pojeździe.

Świadkiem zdarzenia była strażak OSP, który pierwszy zaczął udzielać pomocy kierowcy osobówki. Akcja ratunkowa była utrudniona, bowiem mężczyzna był zakleszczony w rozbite dacii. Dopiero po przyjeździe strażaków ze sprzętem hydraulicznym udało się go wydostać na zewnątrz. Niestety, mimo długiej reanimacji, nie udało się przywrócić funkcji życiowych u 78-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu krotoszyńskiego.

W autobusie jechał tylko kierowca. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń i samodzielnie opuścił uszkodzony pojazd.

Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tragicznego zdarzenia.

Wypadek autokaru z uczniami! Jechali na wycieczkę
Nasi Partnerzy polecają