Drut jak kaganiec blokował mu dziób! Niesamowita akcja strażaków [ZDJĘCIA]

2021-06-21 8:30
Bocian w tarapatach
Autor: www.bociany.przygodzice.pl Bocian w tarapatach

Czujne oko internautów nie zawodzi! Tym razem - dzięki obserwacji bocianiego gniazda uratowana bociana! Ptak zjadł kawał słoniny zawieszony na drucie, a ten zablokował mu dziób. Nie obyło się bez pomocy fachowców! Całą akcję można było obserwować na stronie www.bociany.przygodzice.pl.

Bociany z Przygodzic to atrakcja na cały świat. Dzięki kamerom zamontowanym nad gniazdem, internauci mogą podglądać bocianie życie. Bocianie Big Brother zaczyna się w marcu, gdy ptaki przylatują do gniazda. Potem jest wyczekiwanie na jajka, a potem na pisklęta. W tym roku strachu przysporzył internautom jedne z pisklaków. Jak informują opiekunowie projektu. - Liczni ludzie uratowali życie bociana Przygodka z Przygodzic! - mówią. Ptak miał zablokowany dziób drutem. Na tym drucie zawieszony był stary kawał słoniny dla sikor, ktoś go bezmyślnie wyrzucił, może trafił na składowisko odpadów, a dorosły bocian przyniósł go jako pokarm do gniazda (cudem sam się nie poranił, bo bociany noszą pokarm w wolu). - Drut jak kaganiec blokował pisklęciu dziób, prawie uniemożliwiał jedzenie i picie - informują opiekunowie gniazda. Na szczęście internauci zauważyli problem i zainterweniowali. Poinformowano koordynatora projektu Pawła T. Dolatę, który zorganizował akcję ratunkową. 

CZYTAJ: Przygodzice: Zrobili to na oczach setek fanów. Dwójka maluchów w drodze

Potrzebny był… podnośnik koszowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, pomagali także strażacy z OSP Przygodzice. - Po zwiezieniu bocianów z gniazda na ziemię drut udało się ostrożnie i delikatnie zdjąć. Każde pisklę zostało nakarmione jajkiem, napojone i polane wodą - poinformował Paweł T. Dolata.

Bocian Toto został wyrzucony z gniazda. Miał wielkie szczęście
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE