Przygodzice: Zrobili to na oczach setek fanów. Dwójka maluchów w drodze

2021-04-12 14:32 Ewa Ruszkiewicz
Bocian
Autor: Pixabay Pierwszy bociany wracają na Warmię i Mazury. To oznaka nadchodzącej wiosny.

Radość w najsłynniejszym bocianim gnieździe w Wielkopolsce. Bociany, które pojawiły się tam pod koniec marca właśnie doczekały się… drugiego jajka. Amatorzy ptasiego Big Brothera są zachwyceni. - Ciekawe, ile w tym roku będzie? - dywagują na internetowych forach.

W tym roku bocian tata pojawił się w gnieździ 26 marca. Zrobił "remont mieszkania" - uzupełnił zniszczone gałązki - i czekał na partnerkę. Dzień później pojawiła się pretendentka, ale ostatecznie przegoniła ją inna samica. Ta druga samica ostetecznie rozpoczęła z Dziedzicem gody. Na owoce bocianiej miłości nie trzeba było długo czekać. Bociany nie próżnują, co bardzo cieszy internautów. Pierwsze jajko pojawiło się 8 kwietnia. Dwa dni później, w sobotę, pojawiło się drugie jajko. - Dziś o 21.12 bocianica Przygoda zniosła drugie w sezonie jajko, o 21.38 ukazała je mężowi Dziedzicowi i widzom - poinformowano na facebookowym profilu „Bociany z Przygodzic”. Wielbiciele podglądania bocianów nie mogą się nacieszyć najnowszymi informacjami z gniazda. „Młode pokolenie przyniesie nam wiele radości z obserwacji, dziękuję Wam za możliwość uczestniczenia w ich życiu” - cieszą się internauci. W ubiegłym roku Przygoda i Dzieci doczekali się... PIĘCIORACZKÓW. 

CZYTAJ: Nagrali INTYMNE chwile bocianów. Niesamowite WIDEO

Bocianie gniazdo w Przygodzicach to gratka dla amatorów ptasich zwyczajów.  Dzień i noc za pomoc kamer i przekazu internetowego można podglądać gniazdo i jego lokatorów. Projekt obserwacji gniazda bocianów białych odbywa się w ramach programu Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i jest częścią monitoringu i ochrony bociana białego na terenie Południowej Wielkopolski. Bociany można oglądać dzięki mareom na podczerwień także w nocy na http://www.bociany.przygodzice.pl/

Niesamowite przygody bociana Henryka. To cud, że doleciał do Polski