bociany

i

Autor: bociany z przygodzic/fb

Radość w Przygodzicach. Bociany czekają na... pięcioraczki!

2020-04-06 8:28

Radość w najsłynniejszym bocianim gnieździe w Polsce. Ptaki z Przygodzic pod Ostrowem (woj. wielkopolskie) czekają na… pięcioraczki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem za dobry miesiąc w gnieździe pojawią się młodzi lokatorzy.

Najpierw były zaloty, potem były gody i miłosne uniesienia, a teraz jest już pięć jajek. Bociany na zmianę ogrzewają je swoim skrzydłami.

Dbajcie o nie kochane boćki, trzymam kciuki za przyszłe maluszki - piszą internauci, komentując wieści. Wszyscy z wypiekami na twarzy podglądali ptasie zaloty. Przez 14 lat bocianiego big brothera pod okiem kamery  wykluło się w sumie aż 49 bocianich piskląt. W gnieździe oprócz romantyzmu nie brakuje też innych emocji. Bociany musiały już odpierać naloty obcego ptaka. W efekcie walki bociany wypadły nawet z gniazda, ale na szczęście wyrównały lot, wróciły, a po udanej obronie umocniły więzi kolejnymi… godami. Bocianie gniazdo w Przygodzicach to gratka dla amatorów ptasich zwyczajów.  Dzień i noc za pomoc kamer i przekazu internetowego można podglądać gniazdo i jego lokatorów. Wszystko można oglądać dzięki kamerom na podczerwień także w nocy na http://www.bociany.przygodzice.pl/

KoronawirusRaport: Bydgoszcz 3.04
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany