Dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski! Burze w trakcie upalnego dnia

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski! Burze w trakcie upalnego dnia

Pogoda dla Wielkopolski

Dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski! Burze w trakcie upalnego dnia

2022-08-16 6:52

Czeka nas kolejny upalny dzień w Wielkopolsce. To jednak nie wszystko, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego województwa. Szczegóły w artykule.

Upały w Wielkopolsce

W ostatnim czasie niemal codziennie obowiązują różnego rodzaju ostrzeżenie IMGW. Od kilku dni zmagamy się z upałem. Nie inaczej powinno być we wtorek (16 sierpnia). - Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C, a w czwartek i piątek 18-19.08 do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 22°C, tylko w nocy z wtorku na środę 16/17.08 od 16°C do 19°C - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami obowiązuje od godz. 12:00 do godz. 20:00.

CZYTAJ: Nowy bogacz pod Poznaniem. Podczas losowania mógł skakać z radości

Burze w Wielkopolsce

IMGW ostrzega także przed burzami, które mogą przejść przez Wielkopolskę. We wtorkowy poranek pojawił się komunikat w tej sprawie. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad - informuje IMGW.

Burzowe ostrzeżenie w Wielkopolsce obowiązuje między godz. 12:00, a 24:00.

Sonda
Czy boisz się burzy?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE