Eko przystanki w Poznaniu! Jak działają i gdzie można je znaleźć?

2020-07-10 12:49 BP
Na ośmiu wiatach przystankowych znajduje się rozchodnik
Autor: fot. Grupa MTP Na ośmiu wiatach przystankowych znajduje się rozchodnik

Na niektórych wiatach przystankowych w Poznaniu pojawiła się tajemnicza roślina. Jak się nazywa i do czego służy? Dowiecie się na stronie internetowej ESKI Poznań!

W Poznaniu powstał pierwszy w Polsce system zielonych dachów na wiatach przystankowych. W wybranych miejscach Poznania na przystankach pojawił się rozchodnik. To specjalna roślina przystosowana do życia w trudnych warunkach miejskich. O jej właściwościach mówi Bartosz Zeidler z Grupy MTP.

Reguluje mikroklimat poprzez obniżanie temperatury latem oraz wyłapuje pył. Ponadto absorbuje dwutlenek węgla. W związku z czym z tej takiej bezpośredniej bliskości odczuwalne efekty są

Ponadto roślina może zmagazynować w czasie deszczu nawet 90 litrów wody. Poznań cieszy się ośmioma zielonymi przystankami. MTP zapowiadają, że będzie ich więcej.

Mamy zamiar w tym roku postawić jeszcze co najmniej kilkanaście takich wiat w najbardziej zurbanizowanych częściach miasta. Robimy to po to, aby zieleń pojawiła się w tych miejscach, gdzie jest jej za mało.

Wiaty z rozchodnikiem na dachu znajdują się na przystankach przy Placu Bernardyńskim, Rynku Łazarskim, HCP i ul. Małe Garbary.

Posłuchaj, jakie działanie ma witamina B5. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.