EKSPERYMENTY na pacjentach w szpitalu w Poznaniu? SZOKUJĄCE szczegóły

2020-09-26 12:25 EIB
EKSPERYMENTY na pacjentach w szpitalu w Poznaniu. SZOKUJĄCE szczegóły
Autor: Pixabay EKSPERYMENTY na pacjentach w szpitalu w Poznaniu. SZOKUJĄCE szczegóły

Prokuratura w Poznaniu bada sprawę zgłoszoną przez byłego pracownika Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń podlegająca Uniwersytetowi Medycznemu. Chodzi o przeprowadzanie nielegalnych eksperymentów na pacjentach kliniki.

Zwolniony z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń w Poznaniu lekarz prokuraturze, Ministerstwu Zdrowia oraz Ministerstwu Sprawiedliwości informacje, z których wynika, że w placówce miało dochodzić do nielegalnych eksperymentów na pacjentach. Sprawę opisał na swoich łamach "Głos Wielkopolski". Według mężczyzny pacjenci przez wiele lat mieli być leczeni niezarejestrowanym w Polsce preparatem o nazwie Actilyse.

Zapytani przez dziennikarzy "Głosu Wielkopolskiego" lekarze mieli mówić, że na podawanie tego leku miał nalegać poprzedni szef Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń. Z informacji opublikowanych na łamach dziennika wynika, że były szef kliniki zasiadał w radzie doradczej producenta leku. Mężczyzna zaprzecza stawianym mu zarzutom. Sprawę bada poznańska prokuratura. 

Lek Actilyse - dlaczego nie został dopuszczony do użytku w Polsce? 

Preparat Actilyse nie został dopuszczony do użytku w Polsce, ponieważ jak pisze portal onet.pl, nie przeszedł on badań klinicznych, a po jego zastosowaniu dochodziło do powikłań, a nawet śmierci pacjentów. Onet.pl informuje, że na terenie Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń w Poznaniu miało dochodzić do naruszeń, które mogły doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia pacjentów będących pod opieką placówki. 

Zobacz także: AFERA w szpitalu w Pile. Pracownicy kradli drogi sprzęt! Trwają przesłuchania

Pacjent wychodzi na czworakach ze szpitala