przykry widok

Galeria Malta znika w oczach! Trwa rozbiórka poznańskiej galerii handlowej [ZDJĘCIA, WIDEO]

2024-02-12 14:45

Klamka zapadła. Rozpoczęła się rozbiórka galerii handlowej Malta, która kiedyś przyciągała tłumy poznaniaków. Po 14 latach od otwarcia centrum handlowe nad poznańskim jeziorem Maltańskim znika z mapy miasta.

Od 19 grudnia 2023 roku galeria jest całkowicie zamknięta, a jej rozbiórka właśnie się rozpoczęła. Prace rozbiórkowe Malty rozpoczęły się od garażu centrum handlowego. Przewidywany termin zakończenia prac to IV kwartał 2024 roku.

Zobacz zdjęcia z rozbiórki!

Przypomnijmy, że pierwszy klient wszedł do Malty 25 marca 2009 roku. Były tam sklepy, kawiarnie, restauracje, kino, kluby sportowe, miejsca do zabawy dla dzieci. Galeria Malta jednak nie przetrwała, a ucierpiała głównie za sprawą konkurencji. W 2016 roku w bardzo bliskiej odległości powstała jeszcze większa galeria i zabrała Malcie klientów. Z roku na rok w Malcie ubywało najemców, klientów było coraz mniej. Gdy Malta zaczęła świecić pustkami, inwestor poprosił poznański magistrat o zgodę na wyburzenie. Urzędnicy nie sprzeciwi się. Malta jest pierwszą poznańską galerią handlową, przeznaczoną do rozbiórki. Na jej miejscu mają powstać m.in. mieszkania.

Sonda
Czy będzie Ci brakować Galerii Malta?
Malta zaraz zostanie zrównana z ziemią! Trwa jej rozbiórka