Gdy ląduje śmigłowiec LPR, odchody wlatują im na balkon! Śmierdząca afera w Wielkopolsce

i

Autor: pixabay.com Gdy ląduje śmigłowiec LPR, odchody wlatują im na balkon! Śmierdząca afera w Wielkopolsce

Mieszkańcy są załamani

Gdy ląduje śmigłowiec LPR, odchody wlatują im na balkon! Śmierdząca afera w Wielkopolsce

2023-01-18 15:00

Tego jeszcze nie było! Radio Poznań poinformowało o przykrej sprawie, która wyjątkowo bulwersuje mieszkańców jednego z bloków w Środzie Wielkopolskiej. Zgodnie z ich relacją, gdy z lądowiska przy szpitalu korzysta helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na ich balkony wpadają... psie odchody.

Gdy ląduje śmigłowiec LPR, odchody wlatują im na balkon! Śmierdząca afera w Wielkopolsce

Jak przekazuje "Radio Poznań", ta nieprzyjemna sprawa jest znana dyrekcji szpitala, która próbowała zrobić z tym porządek. Na terenie lądowisko wystawiła tablice z przekreślonym psem i napisem „Trawniki spryskiwane monotlenkiem diwodoru!!!”. Chociaż nazwa brzmi groźnie, to jak dowiedział się dziennikarz radia, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

- Tak naprawdę jest to czysta woda - przyznaje prezes szpitala w Środzie Paweł Dopierała. Użycie chemicznej, rzadko stosowanej nazwy wody, prezes tłumaczy tak: - Szukaliśmy takiego sposobu, który zwróci uwagę. Jednak właściciele nie pilnują i nie sprzątają po tych zwierzakach. I później, gdy śmigłowiec ląduje czy startuje, to to wszystko unosi się i lata w powietrzu, stwarzając niebezpieczeństwo dla załogi i dla innych - wyjaśnia "Radiu Poznań" Paweł Dopierała.

Prezes placówki potwierdza, że psie odchody są najbardziej "groźne" w momencie startu śmigłowca. Wtedy ciąg powietrza jest szczególnie duży. Doniesienia o latających psich kupach  potwierdza mieszkająca w bloku obok lądowiska Ukrainka. Zdaniem kobiety, podczas manewrów śmigłowca wpadają jej nawet na balkon.

Sonda
Sprzątasz po swoim zwierzęciu?
Policyjny śmigłowiec nie daje spać mieszkańcom. "To było w******ce. Nie dało się spać!"
Nasi Partnerzy polecają