GKS 1962 Jastrzębie - Warta Poznań: Zieloni zaczynają walkę o awans [ZAPOWIEDŹ]

2020-06-03 12:47 BM
Warta Poznań w Fortuna 1. Lidze
Autor: Maciej Brzeziński / Eska Poznań Warta Poznań w Fortuna 1. Lidze

Piłkarze wrócili na boiska Fortuna 1. Ligi. Przed Wartą Poznań decydujące batalie o awans do PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy Piotra Tworka zagrają pierwszy mecz w Jastrzębiu. Sztab szkoleniowy i piłkarze są optymistycznie nastawieni do obrony miejsca premiowanego awansem.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że rozgrywki zostały zawieszone na blisko trzy miesiące. We wtorek (2 czerwca) rozegrano pierwsze mecze, w których było wiele emocji. W środę (3 czerwca) do gry wracają piłkarze Warty Poznań.

Zieloni są wiceliderami rozgrywek Fortuna 1. Ligi. To miejsce daje bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy, co jest głównym celem poznańskiego zespołu.

- Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia i my chcemy, żeby nasze marzenia były spełnione przy naszym udziale - mówi trener Piotr Tworek.

Szkoleniowiec Warty kilka dni temu udzielił nam obszernego wywiadu, w którym opowiada jak epidemia wpłynęła na jego zespół oraz jak piłkarze z Drogi Dębińskiej przygotowywali się do wznowienia rozgrywek.

Bojowe nastroje

Poznaniacy udali się do Jastrzębia we wtorkowy poranek. Kontuzjowany jest jedynie Karol Gardzielewicz, a pozostali zawodnicy są gotowi do wznowienia sezonu.

– Rozmawiam z zawodnikami, obserwuję ich poczynania i wygląda to dobrze, a nawet bardzo dobrze. W rozmowie z zawodnikami czuję pewność, pewność bije też z zachowania na boisku. Widzę ich radość. To daje mi taki sygnał, że dobrze się czują. A jeżeli oni się dobrze czują, to ja mogę być spokojniejszy przed pierwszym meczem. Momentami w treningu, w wielu ćwiczeniach sam się cieszę, gdy widzę, jak walczą, uderzają, jak rozwiązują sytuacje na boisku. Daje nam to dużo optymizmu przed pierwszym meczem, ale wiadomo, że prawdziwy sprawdzian przyjdzie w meczu o punkty - opowiadał na przedmeczowej konferencji szkoleniowiec Warty.

Dali z siebie maksa

W dobrych nastrojach są także zawodnicy Warty. Mateusz Kupczak jest przekonany, że wspólnie z kolegami bardzo dobrze przepracowali ostatnie dni.

- Wydaje mi się, że ten czas kwarantanny przepracowaliśmy solidnie w domach, wykonując cały plan treningowy przygotowany przez trenerów. Można powiedzieć, że z naszej strony ta praca nad motoryką została wykonana w stu procentach, bo to głównie na tym mogliśmy się skupić podczas tej przerwy - opowiadał pomocnik Zielonych.

Czytaj też: Pierwsza liga. GKS Jastrzębie – Warta Poznań. Kursy, typy (3.06.2020)

Kupczak zwrócił uwagę na to, co będzie kluczem w walce o awans do PKO BP Ekstraklasy.

- Według mnie kluczowe będzie to, czy zespół dobrze wypadnie w pierwszych spotkaniach, bo to pokaże, w jakim miejscu jesteśmy. Musimy być w równej i stabilnej formie i unikać błędów, choć wiadomo, że teraz, po powrocie, te kiksy i pomyłki na pewno będą się zdarzały nieco częściej. Ważne dla nas będzie to, by uniknąć własnych, niewymuszonych błędów i zacząć zbierać punkty już od samego początku, to pozwoli nam osiągnąć założony cel - dodawał piłkarz Warty.

GKS 1962 Jastrzębie - Warta Poznań [TRANSMISJA TV]

Spotkanie Fortuna 1. Ligi pomiędzy GKS 1962 Jastrzębie, a Wartą Poznań będzie można obejrzeć w telewizji. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o godz. 18:10.

Andrzej Kostyra - Tomasz Adamek

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.