Gołuchów. Nieodpowiedzialne matki na plaży! Tragedia była o krok

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Gołuchów. Nieodpowiedzialne matki na plaży! Tragedia była o krok

Plażowicze zareagowali na czas

Gołuchów. Nieodpowiedzialne matki na plaży! Tragedia była o krok

2022-07-27 9:23

Nieodpowiedzialność rodziców często prowadzi do przykrych zdarzeń. Tak też było kilka dni temu na plaży w wielkopolskich Gołuchowie. O zachowaniu dwóch matek poinformowali ratownicy wodni.

Zdarzenia miały miejsce w czwartek (21 lipca). Jedna z osób przebywających na plaży w Gołuchowie zgłosiła dyżurującym ratownikom, że na plaży od dłuższego czasu znajduje się niespełna 3-letnie dziecko bez opieki i ciągle płacze. - Natychmiast nasi ratownicy udali się na plażę i potwierdzili informację o dziecku. Zapewniono komfort termiczny i wsparcie psychologiczne dziecku razem ze świadkami zdarzenia - informują ratownicy z WOPR Gołuchów.

Na miejsce wezwano patrol policji i zespół ratownictwa medycznego. Jedna z kobiet, która wypoczywała na plaży zaopiekowała się dzieckiem, które udało się uspokoić. Sprawą zajęła się policja, która odszukała matkę.

Niestety to nie jedyne niebezpieczne zdarzenie na plaży w Gołuchowie. Kilka godzin później na niestrzeżonym odcinku plaży kobieta bawiła się z dzieckiem w wodzie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że była pod wpływem alkoholu. - Przebywając na dmuchanym kole z dzieckiem początkowo nie reagowała na prośby ratowników, dopiero po wymianie zdań z ratownikami i plażowiczami postanowiła osoba wyjść z wody - tłumaczą ratownicy.

Tym razem udało się zapobiec tragedii. Ratownicy przy tej okazji dziękują plażowiczom za pomoc. - Dziękujemy za wzorową współpracę plażowiczom i ich odważna decyzję o poinformowaniu ratowników - mówią.

Sonda
Czy piłeś kiedyś alkohol na plaży?
Marysia Sadowska w bikini na plaży
Nasi Partnerzy polecają