Metoda "NA KOLEC" w wykonaniu Gruzinów. O co chodzi? [ZDJĘCIA]

2019-11-30 9:54

Ludzie tracili pieniądze, dokumenty, telefony i przedmioty osobiste. Zatrzymano w tej sprawie obywateli Gruzji. Grozi im do 10 lat więzienia.

Od kilku miesięcy policjanci z Leszna otrzymywali sygnały o kradzieżach dokonywanych metodą na tzw. „kolec”.

- Polega ona na tym, że sprawcy przebijają oponę w samochodzie, gdy widzą jak ktoś korzysta z bankomatu - informuje oficer prasowy policji. - Kierowca po wypłaceniu pieniędzy, jadąc samochodem, jest obserwowany i kiedy w pewnym momencie orientuje się, że nie ma powietrza w oponie zaczyna interweniować (wymienia koło, dzwoni po pomoc), najczęściej nie zamykając samochodu. Wówczas do działania wkraczają sprawcy kradzieży, zabierając niespostrzeżenie z pojazdu torebkę, saszetkę, czy aktówkę wraz z zawartością.


 

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali trzy osoby mające związek z tego typu przestępstwami w rejonie Leszna. Zatrzymanymi okazali się 50-letni i dwóch 41-letnich obywateli Gruzji.

- Śledczy zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na ogłoszenie podejrzanym sześciu zarzutów kradzieży powiązanych z uszkodzeniami mienia i włamań - kontynuuje oficer prasowy policji.

W wyniku przestępstw ludzie tracili pieniądze, dokumenty, telefony i przedmioty osobiste. Łączne straty wyniosły blisko 20 tysięcy złotych.

Policjanci mówią, że namierzenie i zatrzymanie sprawców nie było łatwe, bo bardzo często zmieniali miejsca zamieszkania oraz pojazdy, którymi się poruszali. Funkcjonariusze znaleźli kolce służące do przebijania opon. U podejrzanych znaleziono także macedońskie monety skradzione przed kilkoma dniami w Lesznie.

Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował dwóch podejrzanych na okres trzech miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE