Jak latać dronem bezpiecznie w Polsce? Nowy poradnik. Najważniejsze zasady [WIDEO]

Dron
Autor: warszawa.eska.pl Dron

Urząd Lotnictwa Cywilnego przygotował prosty poradnik na temat bezpiecznego użytkowania dronów, czyli bezzałogowych statków powietrznych, które są coraz popularniejsze.

Po ostatnich incydentach z dronami (m.in. niedaleko Lotniska Chopina w Warszawie), Urząd Lotnictwa Cywilnego przygotował specjalny serwis, w którym w przystępny sposób wyjaśnia zasady użytkowania coraz popularniejszych bezzałogowych statków powietrznych.

Eksperci ULC radzą m.in., aby przed lotem zapoznać się z dokładną instrukcją drona. Przypominają, że wysokość powyżej 150 metrów to przestrzeń przeznaczona wyłącznie dla samolotów i innych statków powietrznych, a ich piloci mogliby mieć duży problem w zauważeniu tak małego urządzenia, jakim jest dron.

Eksperci Urzędu Lotnictwa Cywilnego zachęcają też właścicieli i pilotów dronów do wykupienia ubezpieczenia OC, a także informują o ewentualnych problemach: - Za łamanie przepisów prawa lotniczego grożą poważne konsekwencje, w tym nawet do 5 lat więzienia - czytamy.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE