Jastrowie: 25-latek robił to na potęgę! W końcu wpadł w ręce policji

policja
Autor: pixabay.com Jastrowie: 25-latek robił to na potęgę! W końcu wpadł w ręce policji

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu złotowskiego, który miał nielegalny sposób na życie. Mężczyzna dokonał kilku kradzieży, a jego łupem padły m.in. elektronarzędzia. Straty właścicieli były bardzo duże. 25-latek teraz długo posiedzi w więzieniu.

Na przełomie czerwca i lipca policjanci z Jastrowia odnotowali dwie kradzieże z włamaniem na terenie miasta. 29 czerwca z jednego z garażó zniknęła pilarka spalinowa, a dwa tygodnie później z jednego z pomieszczeń gospodarczych ktoś ukradł piłę tarczową, szlifierkę do gładzi szpachlowej oraz inne przedmioty przedstawiające jakąkolwiek wartość. To jednak nie koniec.

- Kilka dni później dokonał kradzieży elektronarzędzi oraz akumulatorów z zaparkowanego samochodu. Kolejnych dwóch kradzieży dokonał w odstępie kilkunastu dni jego łupem padły pilarki spalinowe oraz markowe myjki ciśnieniowe - dodaje Maciej Forecki z KPP Złotów.

Policjanci powiązali te wszystkie kradzieże i dotarli do sprawcy, który często zmieniał miejsce swojego pobytu.

- Złodziej został zatrzymany w miniony poniedziałek na terenie Jastrowia. Praca śledczych i zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów trzech kradzieży oraz dwóch kradzieży z włamaniem, których 25-latek dopuścił się na terenie Jastrowia w okresie ostatnich trzech miesięcy. W trakcie przeszukania jego aktualnego miejsca pobytu część skradzionych przedmiotów odzyskano. Wkrótce trafią do swoich właścicieli - opowiada Forecki.

To nie kończy jednak sprawy, bowiem okazuje się, że mężczyzna może usłyszeć kolejne zarzuty.

- 25-latkowi śledczy do tej pory przedstawili łącznie 5 zarzutów z czego dwa za włamania, a trzy za kradzieże. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności - kończy Forecki.

Policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja paliwa
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE