Oszust z Piły założył konto na mieszkankę Szydłowa. Popełnił jeden BŁĄD

2020-08-19 18:17
Oszust z Piły założył konto na mieszkankę Szydłowa. Popełnił jeden BŁĄD
Autor: KPP Piła Oszust z Piły założył konto na mieszkankę Szydłowa. Popełnił jeden BŁĄD

36-latek myślał, że jest sprytnym oszustem. Założył rachunek bankowy na dane osobowe mieszkanki powiatu pilskiego i brał tzw. "chwilówki". Oszust popełnił jeden błąd i dlatego został zlokalizowany przez policję.

Mieszkanka powiatu pilskiego trafiła na listę dłużników, ale przez długi czas o tym nie wiedziała. Prawda wyszła na jaw, kiedy chciała kupić na raty sprzęt. Mocno się zdziwiła i poinformowała o wszystkim policję.

- Funkcjonariusze zaczęli szczegółowo wyjaśniać okoliczności tej sprawy. Okazało się, że w połowie ubiegłego roku nieznany sprawca poprzez internet założył konto bankowe na dane osobowe pokrzywdzonej i wziął kilka kredytów tzw. "chwilówek" - wyjaśnia mł. asp. Jędrzej Panglisz.

36-latek bezkarnie wypłacał pieniądze z zaciągniętych pożyczek, ale drobiazgowe sprawdzenia i analiza przestępczego procederu doprowadziła śledczych do pierwszej osoby, która była zamieszana w przestępstwo.

- Jeden z mężczyzn wykonał przelew internetowy na rachunek pokrzywdzonej ze swojego konta, co wykorzystali śledczy. Po dotarciu do tej osoby policjanci ustalili, kto był pomysłodawcą i głównym realizatorem oszustwa - mówi mł. asp. Panglisz.

Sprawcami okazali się 36 i 38-letni mieszkańcy Piły, którzy zostali zatrzymani i na chwilę obecną usłyszeli dwa zarzuty za popełnione przestępstwo oszustwa. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zarzuty. Grozi im nawet 8 lat więzienia.

Areszty za udział w oszustwach na „członka rodziny”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE