Niemowlę z pękniętą czaszką. Zostało skatowane, bo płakało? Jest decyzja wobec 19-latki i 30-latka

i

Autor: Shutterstock(2) Matka i ojciec niemowlęcia z Kępna, które trafiło do szpitala z pękniętą czaszką, zostali pozbawieni praw rodzicielskich, zdj. ilustracyjne

Co postanowił sąd?

Niemowlę z pękniętą czaszką. Zostało skatowane, bo płakało? Jest decyzja wobec 19-latki i 30-latka

2024-04-12 11:30

Matka i ojciec niemowlęcia z Kępna, które trafiło do szpitala z pękniętą czaszką, zostali pozbawieni praw rodzicielskich. 19-latka i jej 30-letni partner mieli bić dziewczynkę po głowie, podduszać, potrząsać, a nawet rzucać. Obydwoje częściowo przyznali się do winy, tłumacząc swoje zachowanie płaczem dziecka. Kobieta i mężczyzna nadal pozostają w areszcie.

Kępno. Rodzice niemowlęcia pozbawieni praw rodzicielskich

19-latka i 30-latek z Kępna, którzy są podejrzani o znęcanie się nad swoją 2-miesięczną córeczką, nie będą się już nią opiekować. Jak informuje PAP, obydwoje zostali pozbawieni praw rodzicielskich. Niemowlę trafiło do tamtejszego szpitala 30 grudnia ub.r. z pękniętą czaszką. Następnie przewieziono je do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, a stamtąd przetransportowano natomiast do neonatologiczną do szpitala w Poznaniu. Dalsza część tekstu poniżej.

Zwyrodnialec skatował swoją 17-letnią partnerkę. Ciosy jak z MMA

Prowadzący śledztwo prokurator ustalił fakty, które przekazał do sądu rodzinnego. Na tej podstawie rodzice zostali pozbawieni władzy rodzicielskiej nad córką – powiedział Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, którego cytuje PAP.

W czasie śledztwo ustalono, że rodzice niemowlęcia bili je po głowie, podduszali, potrząsali i rzucali nim. Mieli to robić w okresie od 27 października do 30 grudnia 2023 r., za co obydwoje usłyszeli zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad dziewczynką i spowodowania u niej ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 19-latka i 30-latek częściowo przyznali się do winy, a swoje zachowanie tłumaczyli tym, że tak reagowali na płacz dziecka. Obydwoje przebywają w areszcie, gdzie oczekują na zakończenie postępowania w tej sprawie. Grozi im od 3 do 20 lat więzienia.

Umawiał się tylko z samotnymi matkami. Wszystko po to, by wykorzystywać ich dzieci! Obrzydliwy proceder

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki