Kibole przerwali turniej CHARYTATYWNY. Doszło do bijatyki. Dzieci były przerażone [WIDEO]

2020-01-19 11:29 red
Kibole przerwali turniej CHARYTATYWNY. Doszło do bijatyki. Dzieci były przerażone
Autor: Mariano.P/Twitter Kibole przerwali turniej CHARYTATYWNY. Doszło do bijatyki. Dzieci były przerażone

Charytatywny turniej halowy, w którym zbierano pieniądze dla chorej na białaczkę dziewczynki, przerodził się w regularną bijatykę. W pewnym momencie do budynku wtargnęli chuligani. Wszystko działo się na oczach przerażonych dzieci. Świadkowie twierdzą, że napastnikami byli pseudokibice Zagłębia Sosnowiec i Legii Warszawa.

W sobotę w podpoznańskich Obornikach (woj. wielkopolskie) odbył się halowy turniej piłkarski. Cel był charytatywny. Zbierano pieniądze dla chorej Michaliny. Nastolatka choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną typu B.

Współorganizatorem wydarzenia zorganizowanego w Obornickim Centrum Sportu byli Oborniccy Fanatycy – sympatycy Lecha Poznań. Patronat honorowy nad turniejem objął burmistrz Obornik oraz starosta. Panowała przyjazna atmosfera. Na trybunach siedziały rodziny z dziećmi.

Czytaj także: Oślepił psa gazem łzawiącym. Policjanci zatrzymali SADYSTĘ!

Wszystko zepsuli chuligani, którzy niespodziewanie wtargnęli do hali.

Według relacji "Radia Poznań", do hali wtargnęło około "trzydziestu kibiców Zagłębia Sosnowiec, którzy próbowali zerwać plakaty Lecha Poznań." Napastników przegnali kibice Lecha Poznań. Przed budynkiem Obornickiego Centrum Sportu miało dojść do kolejnej bójki. Radio Poznań informuje, że policja zatrzymała jedną osobę. Turniej został przerwany.

Oborniccy Fanatycy uważają, że wśród chuliganów byli sympatycy Zagłębia Sosnowiec i Legii Warszawa. Cytuje ich portal eoborniki.pl:

"Jesteśmy zszokowani zachowaniem koalicji Zagłębia Sosnowiec i Legii Warszawa. Nigdy nie pozwolimy na takie postępowanie kogokolwiek. To, że zdarzyło się to na turnieju charytatywnym organizowanym dla chorej nastolatki, jest tym bardziej godne potępienia. W naszym działaniu nic się nie zmienia! Będziemy jeszcze więcej sił wkładać w nasze akcje pomocy! Będziemy jeszcze silniejsi!"

Na fanpage’u "Piłkarski Kurier" pojawił się wpis:

"Na turniej z nie zapowiedzianą wizyta przybyli kibice Legii Warszawa oraz Zagłębia Sosnowiec. Kibice Kolejorza odparli atak i szybko przegonili Wojskowych z hali. Całe zdarzenie rozegrało się na oczach przerażonych dzieci, które były obecne na tym turnieju. Niestety w wyniku tego incydentu turniej został przerwany."

Wydarzenie z podpoznańskich Obornik wstrząsnęło kibicami. „Jechać pół kraju by robić rozwałkę na turnieju charytatywnym, bo organizuje to zespół którego nie lubię. Co trzeba mieć w głowie” - napisał jeden z użytkowników Twittera. Ktoś inny dodał: "Wjazd na turniej charytatywny, to u nas coś nowego, ale widać zawsze trzeba mieć oczy dookoła głowy."

Czytaj także: Chcesz oglądać mecze Lecha Poznań? Musisz się zarejestrować!

Zajście skomentował także prezes PZPN Zbigniew Boniek: „Piłka nożna dla kibiców.. dla tych?” Pod wpisem udostępnił film z ataku chuliganów.