29-latek zatrzymany przez policję za uszkodzenie samochodów

i

Autor: KPM Poznań

Kilkadziesiąt uszkodzonych samochodów. 29-latek wybijał szyby, przebijał opony i wyrywał lustreka

2022-11-25 9:35

Ten spacer po Poznaniu 29-latek zapamięta na długo. W nocy z czwartku na piątek (24/25 listopada) uszkodził on kilkadziesiąt samochodów zaparkowanych w okolicy ul. 28 Czerwca 1956. Oprócz odpowiedzialności karnej najprawdopodobniej poniesie również tę finansową i będzie musiał pokryć koszty naprawy uszkodzonych samochodów. A patrząc na ich liczbę, będzie to niemała kwota.

Powybijane szyby, uszkodzona karoseria, lusterka, przebite opony - to dzieło 29-latka, który w nocy z czwartku na piątek uszkodził w Poznaniu kilkadziesiąt aut. Zniszczone zostały m.in. samochody na parkingu przy ul. 28 Czerwca 1956, a także na ulicach Kasztanowej, czy Łozowej.

Jak powiedział PAP kom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji, prawdopodobny sprawca tego aktu wandalizmu został już zatrzymany. - Apelujemy do wszystkich osób, których samochody zostały zniszczone o zgłaszanie się na komisariat policji na Wildzie. Dopiero wtedy będziemy mieli pełny obraz sytuacji, ale już teraz wiemy, że tych samochodów jest kilkadziesiąt – powiedział Święcichowski.

Dodał, że w sprawie zatrzymano już 29-letniego mieszkańca Poznania. - Z zatrzymanym wykonywane są teraz czynności. Mamy świadków zdarzenia, będzie zabezpieczany monitoring, tak aby ten materiał był wystarczająco mocny – powiedział.

Zaznaczył, że na razie nie wiadomo, jakie ostatecznie zarzuty zostaną przedstawione mężczyźnie, ale wskazał, że najpewniej będzie to m.in. zarzut z art. 288 kk, czyli zniszczenia mienia – za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. - Ta osoba musi liczyć się z tym, że może być wobec niej, już na późniejszym etapie, orzeczony nakaz naprawienia szkody, co w przypadku takiej liczby uszkodzonych samochodów na pewno będzie to niemała kwota – powiedział.

Dramatyczny pościg policji za uciekającym kierowcą w Brzegu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają