Komunikacyjny armagedon w Poznaniu. Zmiany na liniach tramwajowych

i

Autor: ZTM Poznań Komunikacyjny armagedon w Poznaniu. Zmiany na liniach tramwajowych

Duże zmiany w centrum

Komunikacyjny armagedon w Poznaniu. Zmiany na liniach tramwajowych

2022-09-01 8:34

Remonty kilku tras tramwajowych w Poznaniu utrudniają życie mieszkańcom. Od czwartku (1 września) trwają pracy na torowisku przy Okrąglaku. To powoduje duże zmiany, które mają ogromny wpływ na codziennie funkcjonowanie poznaniaków.

Od miesiąca trwa remont trasy tramwajowej PST. W czwartek (1 września) rozpoczęły się prace na torowisku przy Okrąglaku, a także w ulicach Mielżyńskiego i Fredry. To oznacza, że na odcinku od mostu Teatralnego do placu Wielkopolskiego wyłączony jest ruch tramwajowy.

Zmiany w ruchu tramwajów w Poznaniu

Linia nr 4: tramwaj pojedzie z Połabskiej, a z ul. Roosevelta skręci w Dąbrowskiego i dojedzie na Ogrody.

Linia nr 8: tramwaj z Miłostowa skieruje się na rondzie Śródka przez ulicę Jana Pawła II do ronda Rataje, a następnie ulicą Królowej Jadwigi i Górną Wildą na Wildę, skąd przez Hetmańską i Starołęcką dojedzie do pętli Starołęka Mała.

Linia nr 17: tramwaj pojedzie z pętli Zawady przez trasę kórnicką i Górny Taras Rataj oraz ulicę Starołęcką do pętli Starołęka PKM.

Linia nr 96: będzie zawieszona - na części trasy (Błażeja - most Teatralny) zastąpi ją linia nr 3, na której tramwaj z Błażeja pojedzie przez Naramowice i Winogrady do centrum, a następnie przez Roosevelta i Głogowską na Górczyn PKM.

CZYTAJ: Trwa remont trasy PST. Zaskakujący raport ZTM. "Dziękujemy za cierpliwość"

ZDERZENIE TRAMWAJÓW W POZNANIU

ZTM informuje, że nadal zamknięte będą torowiska w ulicach: Św. Marcin, Towarowa, Gwarna, 27 Grudnia oraz cała trasa PST. - Podstawową linią zastępczą na PST jest autobus T12 oraz nocna linia nr 231, zachęcamy do korzystania także z bezpośrednich połączeń autobusowych do centrum na liniach nr: 168, 169, 171, 174, 190 oraz korzystania z linii tramwajowych nr 3 i 10 z Naramowic, 4 i 15 z Połabskiej oraz 11 i 14 z Piątkowskiej - przypomina ZTM.

Warto też zaznaczyć, że do centrum - od strony Śródki - dojeżdżać będzie tramwaj wahadłowy nr 98, kursujący do placu Wielkopolskiego.

Sonda
Czy remont trasy PST i torowiska przy Okrąglaku w tym samym czasie to dobry pomysł?
Nasi Partnerzy polecają