Trasa PST zostanie zamknięta! Poznań zostanie sparaliżowany?

i

Autor: BM Trasa PST zostanie zamknięta! Poznań zostanie sparaliżowany?

Pasażerowie mają alternatywy

Trasa PST zamknięta! Zmiany mogą potrwać nawet rok

2022-08-01 9:03

Rozpoczął się remont trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. W związku z tym nastąpiły zmiany w organizacji ruchu, które mogą potrwać nawet rok. W poniższym artykule informujemy o szczegółach.

Remont trasy PST

W poniedziałek (1 sierpnia) rozpoczął się remont trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Potrwa od kilka miesięcy i będzie podzielony na dwa zasadnicze etapy. Pierwszy z nich realizowany będzie pomiędzy ul. Roosevelta a przystankiem Słowiańska. Drugi - na odcinku pomiędzy przystankami Słowiańska a Szymanowskiego.

Pierwszy etap ma potrwać maksymalnie 6 miesięcy. Zamknięta będzie cała trasa, a wzdłuż niej uruchomiona zostanie linia autobusowa "za tramwaj" T12, która już kursuje od Os. Sobieskiego do przystanków tramwajowych Żniwna i Armii Poznań, gdzie będzie możliwa przesiadka na linie tramwajowe nr 4, 10, 15 i 96, jadące z Połabskiej oraz z Błażeja w stronę centrum.

Jak zapewnia ZTM, tramwaje na przystankach Żniwna i Armii Poznań w sierpniu pojawiać się będą w godzinach szczytu komunikacyjnego co około 4 minuty. - Podczas wyłączania trasy PST warto skorzystać również z pozostałych linii autobusowych, dających możliwość dojazdu do tras tramwajowych prowadzących do Połabskiej i Błażeja, a także na Piątkowską - czytamy w komunikacie.

Remont PST - szczegóły

O remoncie trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju wiadomo od dawna. Pierwotnie prace miały się rozpocząć pod koniec czerwca 2022 roku, ale termin nie został dotrzymany ze względu na przetargi. Na początku lipca MPK Poznań oraz firma PORR S.A. podpisały umowę na remont trasy na odcinku od ulicy Roosevelta do przystanku Słowiańska. Kilka dni później Zarząd Transportu Miejskiego rozstrzygnął przetarg na remont trasy PST, obejmujący prace na odcinku pomiędzy przystankami Słowiańska a Szymanowskiego. Wykonawcą tej części inwestycji zostało konsorcjum firm konsorcjum firm NDI Energy sp. z o. o. i NDI SA.

Sonda
Czy remont trasy PST sparaliżuje miasto?
Awaria tramwajowa w Katowicach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany