Poznań. Więcej tramwajów na Naramowice. Znamy szczegóły!

i

Autor: BM Poznań. Więcej tramwajów na Naramowice. Znamy szczegóły!

Poznań. Więcej tramwajów na Naramowice. Znamy szczegóły!

2022-06-08 11:22

Tramwaj na Naramowice w Poznaniu cieszy się dużą popularnością. Już niedługo uruchomiona zostanie kolejna linia w kierunku przystanku przy ulicy Błażeja. Szczegóły przedstawił wiceprezydent Poznania, Mariusz Wiśniewski.

Tramwaj na Naramowice kursuje od 23 kwietnia 2022 roku. Od pierwszych dni jest to linia numer 10, która jeździ między Dębcem, a przystankiem przy ulicy Błażeja. W najbliższym czasie to się zmieni. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, na Naramowice kursować będzie także tramwaj linii numer 3. Taką informację przekazał wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski w odpowiedzi na interpelację radnych. - Będzie to linia nr 3, która kursować będzie na trasie Błażeja – pl. Wielkopolski z częstotliwością, co 15 minut w dni robocze, natomiast w godzinach szczytu (czyli w dni robocze od 6.30 do 9.00 oraz od 13.30 do 18.30), co 10 minut - napisał Wiśniewski.

Tramwje linii numer 3 rozpoczną swoje kursowanie od 25 czerwca, czyli w momencie wprowadzenia wakacyjnego rozkładu jazdy. - Zdolność przewozowa trasy tramwajowej na Naramowice wzrośnie dwukrotnie - podkreślił wiceprezydent Poznania. Jak informuje Telewizja WTK, już teraz z trasy na Naramowice w dniu robocze korzysta aż 10-11 tys. osób dziennie.

Sonda
Korzystasz z tramwaju na Naramowice w Poznaniu?
Jak będzie przebiegała trasa tramwajowa na Naramowice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE