Koronawirus. Poznański komisariat policji z COVID-19. Wdrożono procedury antykryzysowe

2020-07-16 13:59 Ewa Ruszkiewicz
policja koronawirus iława
Autor: Komenda Policji w Olsztynie

Dziś rano (16 lipca) policjantka z Wildy poinformowała swoje szefostwo, że ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. - Od razu zamknęliśmy jednostę, wdrożyliśmy procedury antykryzysowe i poinformowaliśmy Sanepid - mówi Super Expressowi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Wirus nie odpuszcza i zaatakował właśnie stróżów prawa w stolicy Wielkopolski. Jedna z policjantek zrobiła test na obecność wirusa, a wynik okazał się pozytywny. Kobieta od razu poinformowała swojego przełożonego. - Cała jednostka została wyłączona - mówi Borowiak. Policjanci nie będą przyjmować interesantów ani z nikim się kontaktować, dopóki Sanepid nie ustali, kto powinien udać się na kwarantannę. - Sanepid właśnie przeprowadza w jednostce wywiad - mówi Borowiak.

CZYTAJ: Koronawirus na Dolnym Śląsku: Duży wzrost liczby zakażeń! [RAPORT 16.07]

Zaprzysiężenie policjantów w Radomiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Tymczasem komendant policji w Poznaniu organizuje już służbę zastępczą na terenie Wildy. Wielkopolscy policjanci takie sytuacje mają już przećwiczone, ponieważ na początku epidemii koronawirus zaatakował już policjantów z Krotoszyna. Wtedy cały komisariat został zamknięty, a do pracy przyjeżdżali na teren miasta mundurowi z innych miast.