Koronawirus. Sześć ciężarówek sprzętu! Duża dostawa dla wielkopolskich szpitali!

2020-04-01 12:10 BM
Koronawirus nie odpuszcza. 50. PRZYPADEK  w woj. świętokrzyskim!
Autor: pixabay/DarkoStojanovic Koronawirus nie odpuszcza. 50. PRZYPADEK w woj. świętokrzyskim!

Bardzo dobre informacje dla wielkopolskich szpitali. Otrzymały one nową dostawę sprzętu ochronnego. Zaopatrzono 53 placówki medyczne na terenie całego województwa! Wojewoda wielkopolski zapewnia, że będą kolejne takie dostawy.

Na wyposażenie placówek Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody przekazało 6 ciężarówek sprzętu, było to ogółem prawie 2 tys. kombinezonów oraz półmasek, 19 tys. maseczek chirurgicznych, półtora tysiąca par różnego typu rękawic i pół tysiąca par osłon na buty. Transport po raz kolejny zapewnili żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Ochrony Terytorialnej.

- To kolejna dostawa potrzebnego sprzętu. Tym razem zasięgiem objęliśmy wszystkie szpitale powiatowe, które licznie zgłaszały do mnie wnioski w tej sprawie. Staramy się dostarczać sprzęt cyklicznie i mogę zapewnić, że w drodze są już kolejne transporty dla wielkopolskich placówek – przekazał wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Pierwszeństwo w dostawach sprzętu pozyskanego z Agencji Rezerw Materiałowych nadal mają placówki pozostające w stałej gotowości, transporty sanitarne osób z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 COVID-19 i zespoły do pobierania wymazów.

Zobacz: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński (Super Raport)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.