Koronawirus w podpoznańskiej parafii. Ksiądz zrobił sobie zdjęcie przed szpitalem. Mocne przesłanie

2020-09-21 12:59 BM
Koronawirus w podpoznańskiej parafii. Wikariusz walnął sobie selfie przed szpitalem
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ Paweł Jaskółka Koronawirus w podpoznańskiej parafii. Wikariusz walnął sobie selfie przed szpitalem

Koronawirus zaatakować może każdą instytucję. Kilkanaście dni temu zaraza pojawiła się w parafii w Tulcach (pow. poznański). Zachorowali księża, a także kucharka, która pomagała na plebanii. Tymczasem jeden z księży przekazał dobre informacje i walnął sobie selfie przed Szpitalem Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu.

Bardzo często słyszymy, że koronawirus atakuje księży. Tak też było w Tulcach. Kilkanaście dni temu zachorował tam proboszcz, wikariusz oraz kucharka, która pomagała na plebanii.

Ksiądz Marcin Stanisławski pokonał już zarazę i tuż po wyjściu ze szpitala podzielił się swoimi odczuciami po blisko dwutygodniowym pobycie w lecznicy.

- Przy pomocy Łaski Bożej po 11 dniach opuściłem ten wyjątkowy szpital pokonując Covid. Dwa testy ujemne dają pewność zwycięstwa. Doświadczenie tych dni pokazało mi, jak bezsilni jesteśmy wobec tego wirusa. Dziękuję za tak wiele słów wsparcia. Za modlitwę. Za rozmowy bezcenne w czasie izolacji. Lekarzom i personelowi za niezwykłą opiekę - napisał w mediach społecznościowych wikariusz z parafii w Tulcach.

Ksiądz Marcin przestrzega także przed lekceważeniem epidemii, która jest bardzo groźna dla wszystkich.

- Nade wszystko jeśli ktoś lekceważy epidemię i ją neguje przestrzegam, w szpitalu na Szwajcarskiej nie tylko są ludzie z chorobami współistniejącym, ale także tacy jak ja z chorobami, które wywołał wirus. Życzę wszystkim pokonania COVIDa. Ja teraz muszę odzyskać siły fizyczne i sprawność płuc! - dodał duchowny.

Jesienna strategia walki z koronawirusem na Podkarpaciu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.